Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Prokop mistrem světa ve fourcrossu

SEAT Alhambra dovezl Michala Prokopa k druhému titulu mistra světa!

 

Co je fourcross? Raketový start, čtyři jezdci loket na loket, obří skoky, drsné pády, motokros na kolech!

„Michalovi k tomuto triumfu srdečně blahopřejeme," říká Filip Stoulil, marketingový manažer značky SEAT. „Jsme šťastní, že naše dlouholeté partnerství a přátelství bylo korunováno tímto skvělým výsledkem!" Pětadvacetiletý Prokop byl nejrychlejší už v kvalifikaci. Sítem vyřazovacích bojů se prokousal z osmifinále až do finále, v němž nenašel přemožitele. Potvrdil tak pozici nejlepšího závodníka současnosti, když vyhrál čtyři z pěti závodů Světového poháru a už má jisté vítězství v celém seriálu.

SEAT podporuje Michala Prokopa od roku 2004 a díky této spolupráci jezdí na závody v modelu Alhambra. „Po Evropě každoročně najezdím nějakých čtyřicet, padesát tisíc kilometrů, a to už je docela náročné," říká Prokop. Alhambra je pro něj více než potřebný dar: „Srovnám do ní v pohodě kola i veškerý materiál. Mám rád dynamiku výkonného  turbodieselu s malou spotřebou."

Řidičský průkaz si mistr světa ve fourcrossu udělal hned v osmnácti letech. Vystřídal dva různé vozy a nyní brázdí silnice v modelech SEAT. „Vyhovují mému naturelu, jsou dynamické a sportovní," říká Michal Prokop na adresu španělských automobilů. „Zapůjčená Alhambra 2,0 TDI se sto čtyřiceti koníčkama pod kapotou je fakt závoďák. Navíc se toho do Alhambry vejde opravdu hodně. Nikde to neříkejte, ale jednou jsem v ní vezl asi dvanáct lidí, když jsme se přemísťovali z párty," přiznává sympatický biker.

 

AH, 28.8.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar