Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Prodejní výsledky Peugeot v ČR - obrat k lepšímu

Srpnové registrace značky Peugeot v ČR ukončily měsíce prodejního útlumu, kterému značka čelila v důsledku výrobních omezení způsobených výpadky dodávek komponentů. Osmý měsíc roku konečně přinesl příznivý obrat.

Značka Peugeot registrovala 931 osobních a lehkých užitkových vozů, obsadila 5,21 % trhu a oproti loňskému srpnu zaznamenala o 38,3 % lepší výsledek. V rámci žebříčku automobilek se umístila na 5. místě.

„Nedostatek aut nás tížil takřka po celý letošní rok,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini. „V létě se však situace výrazně zlepšila a mnoho našich zákazníků se dočkalo realizace často i dlouho čekajících objednávek. Naši koncesionáři se dokonce mohli předzásobit a disponují teď skladovými vozy, zejména se pak jedná o modely 3008 a 208.“


Oba tyto modely nyní značka Peugeot nabízí za výhodných podmínek. Peugeot 208 lze pořídit za cenu 5 980 Kč / měsíc. K nákupu vozu Peugeot 3008 je pak možno využít skladový bonus. Dodací lhůty se u těchto modelů ve srovnání s uplynulými měsíci letošního roku radikálně zkrátily. Déle se však čeká na model 2008, který si několik let držel pozici nejprodávanějšího vozu značky v ČR a měl zásadní podíl na celkových prodejích. Přesto se značce Peugeot v ČR podařilo v srpnu registrovat 734 osobních vozů, což představuje 4,43 % trhu a 7. pozici mezi automobilkami.

V rámci lehkých užitkových vozů Peugeot za uplynulý měsíc registroval 197 vozů (tržní podíl 15,19 %) a dosáhl druhé příčky v žebříčku značek, což je jeho umístění i z hlediska celého roku.

Celkově (OV + UV) Peugeot v ČR za prvních osm měsíců registroval 4 595 vozů, čímž si zajišťuje 9. pozici.

„Věř
íme, že tento pozitivní obrat udržíme i v následujících měsících. Velkou roli přitom bude hrát náš nejnovější model, Peugeot 308, který se těší obrovskému zájmu zákazníků, zejména pak verze SW, u níž od květnového uvedení na trh registrujeme už 420 objednávek. V říjnu na autosalonu v Paříži navíc odhalíme nový model, Peugeot 408, který bude našim želízkem v ohni pro příští rok,“ říká Marco Venturini.Peugeot 9.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar