Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Prodeje Toyoty drží čtvrté místo na trhu

Značka Toyota prodala na českém trhu za prvních pět měsíců tohoto roku celkem 3647 osobních a lehkých užitkových vozů. Proti loňsku to sice znamená pokles o 15 procent, celý trh ale klesl kvůli koronaviru dvojnásobně. Toyota tak s podílem 4,5 % potvrdila své 4. místo na českém trhu.

Nejprodávanějším modelem byla Toyota Corolla, která zvýšila oproti loňskému roku množství registrací o 33 procent na 948 vozů a v nabité nižší střední třídě obsadila 4. místo. Následuje Toyota Yaris se 722 registrovanými vozy a třetí je oblíbené SUV Toyota RAV4 se 452 prodanými vozy. I nadále se Toyotě daří v segmentu užitkových vozů, v kategorii středně velkých dodávek patří osobní verzi Proace Verso od začátku roku první místo s 508 registracemi. Jedničkou ve své kategorii je rovněž pick-up Hilux se 197 registrovanými vozy.

„V dubnu a květnu se ukazuje, jak hlubokou ránu zasadila trhu koronavirová epidemie. Došlo k bezprecedentnímu propadu, který bude velice obtížné nahradit. Aktuálně zákazníky oslovujeme především s výraznou akční nabídkou Best a kampaní Počesku, která se vztahuje na většinu našich modelů a má zákazníky podpořit v cestování a užívání si dovolené po České republice," uvedl generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Toyotě zároveň patří první příčka na trhu vozů na elektrifikovaný pohon. Pro hybridní motorizaci se u ní rozhodlo více než 40 procent zákazníků. Vedle úspory paliva a spolehlivosti jsou hybridy od Toyoty poptávány i díky atraktivní ceně, která se stále více blíží konvenčním motorům.
Toyota 15.6.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar