Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Pražská Autoshow láká na Škodu Karoq

Do neděle probíhá na pražském holešovickém Výstavišti již dvacátý ročník Autoshow Praha, který více méně nahradil v posledních letech tradiční autosalony. Po Autech na náplavce uvidí návštěvníci další velkou motoristickou výstavu včetně novinek. Mezi největší patří určitě Škoda Karoq.

Jak jsme se sami přesvědčili o model Karoq je mezi návštěvníky velký zájem, a není divu, protože na Autoshow je české veřejnosti prezentován poprvé. Rozhodně mu nelze upřít eleganci, ale hodně připomíná velkého bratra Kodiaqa. Škoda, že se až příliš odličuje od svého předchůdce Yetiho se svými čtyřmi nezaměnitelnými světlomety.


Další velkou novinkou je Renault Alaska, jehož prodej se v ČR teprve připravuje. Je to poprvé, kdy Renault přichází na trh s pikapem, samozřejmě díky alianci Nissanem. Společnost mu dělá mj. nedávno na trh uvedený Renault Koleos. A do třetice nesmíme zapomenout na Citroën C3 Aircross, který na novinářskou prezentaci teprve čeká.
A další novinky? Tak třeba Alfa Romeo Stelvio, Range Rover Velar, Opel Crossland X, Volvo XC60, VW Tiguan a další. Sportovně laděné řidiče a příznivce značky Subaru určitě osloví WRX STi


Kdo zvažuje pořízení pikapu, ten by měl na Autoshow určitě zavítat, protože si může prohlédnout a porovnat Renault Alaskan s Nissanem Navara, Mitsubishi L200, VW Amarokem nebo Isuzu D-Max. Aspoň si ulehčí běhání po showroomech. To samé platí o modech z kategorie SUV, kterou jsou dnes hodně žádané.


Na své si přijdou také milovníci Cadillaců, neboť zde budou představeny nové modely CT6 a XT5. Novinky přiveze i Corvette nebo Camaro.


Na stánku vystavovatele Auto Průhonice, který je jeden z nejúspěšnějších Volvo dealerů v ČR, se můžete seznámit s novým Volvem XC60 2017, které představuje poslední vývojový stupeň švédského dynamického SUV. Jehož sílu evokující zevnějšek se úžasně doplňuje s půvabným interiérem.


Bohatá je expozice miniautomobilů nebo také tzv.mopedaut značky Aixam a Ligeir, které může řídit mládež od 15 let.


V pátek, sobotu a neděli si mohou návštěvníci vyzkoušet řadu automobilů na několikakilometrovém testovacím okruhu.


V sobotu 7. 10. 2017 se na Bruselské cestě uskuteční druhý ročník srazu tuningových vozů Autoshow 2017 Meet. Součástí srazu bude také speciální VIP sekce, kde budou k vidění ty nejlépe upravené vozy, reprezentující domácí tuningovou scénu na mnoha tuzemských i zahraničních srazech.


Otevřeno je od 10 hodin, v sobotu do 19 hodin, v neděli do 17 Hodin.JL 6.10.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar