Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Prague Car Festival - zajímavosti na Glasurit Classic Expo

Po loňské úspěšné premiéře historických soutěžních automobilů Škoda se letos představí na Glasurit Classic Expo výstava okruhových a vrchařských vozů Škoda. Doufejme, že bude neméně tak zajímavý, jako ta v minulém roce.

Zajímavým exponátem bude Škoda 130 RS vrchaře Roberta Brože. Jedná se totiž o bývalý tovární automobil Jozefa Studeniče, dnes v barevném provedení, jaké měl na stotřicítce Břetislav Enge s jeho podpisem na cloně.Bývalý vrchař domácích a evropských závodů přiveze Škodu 100, jeho kolegové z Řeporyjí – Pavel Jiras vystaví Škodu 120 LS v pohárové úpravě a Petr Utratil pěknou Škodu 120 S. nakonec se podařilo přemluvit bývalého továrního jezdce Josefa Srnského s kupátkem a jeho syn Josef bude prezentovat Škodu 130 LR/H s níž startuje a patří mezi nejrychlejší v závodech do vrchu Edda Cup. Ve stejného seriálu startuje také Petr Flosman se Škodou Favorit. A expozici uzavře Škoda Favorit Pick-up, s nímž se několik let zúčastňoval kopců Lukáš Kubíček.
Na stánku Veteránského Rojení a Sosnění se dozvíte nejen termíny těchto akcí na rok 2023, ale uvidíte také dva automobily značky MTX – spider 2-01 a monopost 1-01. Ale to není všechno. Svoji knihu tady podepisovat automobilový závodník Karel Jílek, který s oběma těmito automobily kdysi startoval. Nezapomeňte se tedy zastavit.
JL 24.10.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar