Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Prague Car Festival - zajímavosti na Glasurit Classic Expo

Po loňské úspěšné premiéře historických soutěžních automobilů Škoda se letos představí na Glasurit Classic Expo výstava okruhových a vrchařských vozů Škoda. Doufejme, že bude neméně tak zajímavý, jako ta v minulém roce.

Zajímavým exponátem bude Škoda 130 RS vrchaře Roberta Brože. Jedná se totiž o bývalý tovární automobil Jozefa Studeniče, dnes v barevném provedení, jaké měl na stotřicítce Břetislav Enge s jeho podpisem na cloně.Bývalý vrchař domácích a evropských závodů přiveze Škodu 100, jeho kolegové z Řeporyjí – Pavel Jiras vystaví Škodu 120 LS v pohárové úpravě a Petr Utratil pěknou Škodu 120 S. nakonec se podařilo přemluvit bývalého továrního jezdce Josefa Srnského s kupátkem a jeho syn Josef bude prezentovat Škodu 130 LR/H s níž startuje a patří mezi nejrychlejší v závodech do vrchu Edda Cup. Ve stejného seriálu startuje také Petr Flosman se Škodou Favorit. A expozici uzavře Škoda Favorit Pick-up, s nímž se několik let zúčastňoval kopců Lukáš Kubíček.
Na stánku Veteránského Rojení a Sosnění se dozvíte nejen termíny těchto akcí na rok 2023, ale uvidíte také dva automobily značky MTX – spider 2-01 a monopost 1-01. Ale to není všechno. Svoji knihu tady podepisovat automobilový závodník Karel Jílek, který s oběma těmito automobily kdysi startoval. Nezapomeňte se tedy zastavit.
JL 24.10.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar