Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pozvánka na Skvosty s vůní benzínu aneb Velké cesty

Letos se pod tématem „Velké cesty“ kromě legendárních značek a sběratelských kousků objeví i zajímavé automobilové osobnosti. Doprovodný program na cestovatelské scéně zahájí v pátek jeden z nejznámějších českých dobrodruhů současnosti Dan Přibáň, a to hned dvojím povídáním z cest a autogramiádou.

V sobotu budou moci návštěvníci potkat dva mladé cestovatele a rodáky ze západočeských Plas Lukáše Sochu a Tomáše Vaňourka, kteří vloni absolvovali expedici nazvanou „Zikmund 100“. Při ní se vypravili po stopách Hanzelky a Zikmunda, za necelých deset měsíců zdolali 130.000 km, navštívili 32 zemí a zmapovali, jak se změnila místa, která slavná dvojice dokumentovala šedesát let před nimi. Výstava vybraných fotografií spolu s původními snímky bude k vidění po celou dobu akce. Zároveň se bude v sále Klempírny promítat krátký střihový film s dosud nezveřejněnými záběry z autentických cest Hanzelky a Zikmunda.

Dalším sobotním hostem je dobrodruh Tomáš Vejmola (známý jako blogger „Tomík na cestách“), který si v Bangkoku pořídil oblíbený taxikářský tuk-tuk a z Thajska se v něm za rok a den vrátil domů do Hranic na Moravě. Díky němu se návštěvníci povozí v Česku zřejmě jediném exemplář tohoto exotického vozítka.

V neděli se v „Dakar zóně“ představí úspěšný kamionový závodník Martin Macík Jr. a motorkář Jan Brabec. Macík vloni dojel na 5. místě dakarské rallye. Dakar bivak se závodním kamionem i motorkou a speciálně upravený doprovodný kamion i osobní automobil budou k vidění po celé tři dny akce.

Letošní novinkou jsou prezentace automobilových klubů, a to republikových i regionálních. V pátek se představí Rolls-Royce & Bentley Club ČR a Automotoklub Trabant Plzeň; v sobotu Jaguar klub spolu s VCC Domažlice a Corvette Clubem, v neděli Historic Club PAMK Klatovy.
Kdo se chce stát na skok celebritou, dostane možnost - každou hodinu se vylosuje výherce, který si vychutná posezení v luxusní limuzíně Lincoln TOP luxus 2019. Další zážitkové jízdy si můžou zájemci zakoupit, a to v BMW 326 cabrio z roku 1938, nebo v BMW Z3 roadster z roku 1997, známém z bondovky Zlaté oko/GoldenEye. Na mladší závodníky čekají šlapací motokáry a ti nejlepší se v sobotu odpoledne utkají v závodu o novou šlapací káru.


Skvosty s vůní benzínu se každoročně pojí také s uměním. Již tradičně zde své sochy umístí umělec Michal Gabriel – letos v podobě pěti obrovských žraloků. V Bistro&Café DEPO2015 bude zahájena výstava obrazů plzeňské malířky Doris Tesárkové Oplové, která vytvoří pro tuto příležitost zcela novou tématickou sérii obrazů. Po celé tři dny akci provází také hudební program, street food občerstvení a další zábava pro celou rodinu.


Vstupenky na místě stojí 250 Kč pro dospělé, 200 Kč zlevněné a 600 Kč rodinné vstupné. Nárok na slevu mají ve všech případech studenti, senioři a děti nad 130 cm. Menší děti a osoby s průkazkou ZTP a ZTP/P s doprovodem mohou na akci zdarma.

Otevírací doba
pátek 14:00 – 20:00,
sobota 10:00 – 20:00
neděle 10:00 – 17:00


Více na www.skvosty.plzen.cz.


Doprovodný
program:

Povídání s Danem Přibáněm: pátek - 15:30 a 18:00, autogramiáda v 16:30


Cestovatelé Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha (Expedice Zikmund 100): sobota 13:00 a 17:30, autogramiáda ve 14:00


Tomík na cestách – v tuktuku z Bangkoku až domů: sobota - 15:00, autogramiáda v 16:00


O Dakaru, autech, motorkách a Karlovi: neděle - 11:00 a 14:30. Autogramiáda Martina Macíka Jr. v 15:30


BESIP TEAM: sobota - simulátor nárazu, řízení automobilu či motorky "pod vlivem" se speciálními brýlemi


Projížďky po Plzni historickým autobusem: délka jízdy cca 20 min, odjezdy každé 2h
PR 19.7.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar