Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Porsche Meeting Prague - tradiční jarní setkání

Již po čtvrté se v sobotu 27. dubna 2019, sjedou sportovní automobily Porsche v areálu obchodního centra Premium Outlet Prague Airport, na tradičním jarním pražském setkání, kdy součástí je i návštěva místní Engine Cars Gallery, beseda se zajímavými lidmi a odpolední výlet.

První dva ročníky v letech 2016 a 2017 probíhaly ještě na zadní nákladové rampě, neboť Outlet byl tehdy ještě v rekonstrukci. Přesto již tehdy přijelo na tuto akci okolo 70 sportovních automobilů Porsche různých modelů i roků výroby.
V roce 2018 se akce již uskutečnila na otevřeném parkovišti před Outletem. Setkání se zúčastnila více jak stovka automobilů Porsche, které zde zaplnily celou levou polovinu otevřeného parkoviště. Širokou kolekci automobilů Porsche doplňovaly i příbuzné vzduchem chlazené automobily Volkswagen, z nichž dominovaly především historické vozy VW Brouk a VW Karmann Ghia.

Také pro letošní rok je předpoklad, že opět přijede více jak stovka automobilů Porsche, od stařičkých modelů Porsche 356, přes známé a legendární vozy Porsche 911 všech typových variací, až po netradiční VW-Porsche 914 se vzduchem chlazeným motorem uprostřed. Chybět ale nebudou ani vodou chlazená Porsche, modelové řady 924, 944, 928 nebo 968 s motory vpředu, ale i téměř současné verze Porsche, jako Boxster nebo Cayman s vodou chlazenými motory uloženými uprostřed. Každý z fandů sportovních vozů Porsche si tak rozhodně přijde na své.

Pro návštěvníky Porsche setkání bude v budově Outletu mimořádně přístupná i Engine Cars Gallery, která čítá více jak 200 klasických automobilů z let 1960 – 1990, různých převážně evropských značek, z nichž jmenujme třeba Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Autobianchi, BMW, Citroën, Fiat, Ferrari, Ford, Lancia, Mercedes Benz, Opel, Porsche, Renault, Saab, Seat, Talbot, Tatra, Volkswagen nebo Volvo.
V Engine Galerii bude také po poledni probíhat beseda s některými bývalými závodníky na vozech Porsche, představíme vlastní klubovou finanční měnu „Ferdinandku“ s první bankovou krytou nikoli zlatem ale benzínem a na závěr si promítneme dokument o úpravci vozů Porsche 911, německé společnosti RUF.


Akci pořádá nejstarší a největší klub majitelů sportovních automobilů Porsche, Porsche Classic Club ČR, v úzké spolupráci s Engine Cars Gallery a Premium Outlet Prague Airport. Vstup na akci je pro diváky, včetně parkování v krytém parkovišti Outletu zdarma. Účastníci s vozy Porsche, kteří nemusí být výhradně členy klubu, uhradí symbolický poplatek 300 Kč za vůz a budou obdarováni za svou účast příjemnými dárky.
MB 9.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar