Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Porsche Festival s českým rekordem

V sobotu 3.září, v den 136. narozenin vratislavického rodáka a geniálního automobilového konstruktéra světového významu, Ferdinanda Porsche, byl ustanoven nový Český rekord v počtu sportovních automobilů Porsche zaparkovaných na jednom místě v České republice.

Porsche Classic Club ČR sídlící jako jediný Porsche klub na světě v rodném domě Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou u Liberce, pořádal již 18. ročník Ferdinand PORSCHE Festivalu. Na tuto akci klub pozval majitele především starších, mnohdy již i historických automobilů Porsche z celé České republiky a dokonce přijelo ji podpořit i několik vozů Porsche z Německa a Slovenska.
Během víkendu přijelo průběžně na 150 automobilů Porsche všech různých modelů i roků výroby, od stařičkého a nejstaršího modelu Porsche 356 Coupé z roku 1958, přes několik desítek klasických Porsche 911 až po nejnovější vozy Porsche 911 Carrera nebo Porsche Cayman, staré jen několik málo let. Mírně zarážející je, že majitelé nejnovějších automobilů Porsche o podobnou akci nejeví zájem. Zřejmě to již nejsou ti praví fandové stuttgartské značky a svá nová Porsche si kupují jen z okázalosti ke svému okolí.
V sobotu probíhalo v čase 9:00 až 12:30 hodin oficiální sčítání automobilů Porsche, které přijely do areálu vratislavického pivovaru Konrad na společné setkání. Oficiálně delegovaný komisař Agentury Dobrý den z Pelhřimova, která má zápisy Českých rekordů na starosti, zaznamenal 141 automobilů Porsche na jednom místě. Doposud se v České republice tak velký počet vozů Porsche ještě nikdy nesjel a díky tomu byl 3. září, na datum narozenin Ferdinanda Porsche, ustanoven nový Český rekord, který v následujících letech bude čekat na překonání.MB, 6.9.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar