Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pirelli Powergy - nová letní pneumatika

Pirelli Powergy se zaměřuje především na bezpečnost a udržitelnost při každodenním provozu. Stává se tak přínosem jak pro řidiče, tak životní prostředí. Pneumatika Powergy je určena pro trh s náhradními díly současných crossoverů, SUV, sedanů a vozů kategorie MPV.

Při vývoji nové pneumatiky Powergy byly použity nejnovější simulační technologie Pirelli. Do konce letošního roku budou pneumatiky Powergy dostupné v 55 velikostech od 17 do 20 palců a v rychlostních limitech od H po Y.

Nové Pirelli Powergy garantuje výborné brzdění za mokra, dokladem je štítek s třídou A. Zaručuje tak řidičům klidnou jízdu i za špatného počasí. Díky nízkému valivému odporu snižuje spotřebu paliva a pomáhá redukovat množství emisí, zároveň dochází i ke snížení hlučnosti. Jak Hlukové emise jsou na nejnižší možné úrovni a rezistence vůči valivému odporu je klasifikována třídou B.

Pirelli využila pro dosažení požadovaných cílů pneumatik Powergy pokročilé systémy virtuální reality. Díky tomu bylo možné dosáhnout optimalizace dezénu a profilu pneumatiky s co největší kontaktní plochou. Ta je zároveň perfektně vyvážena a rovnoměrná distribuce tlaku zaručuje snížení brzdné dráhy a přesnější jízdu. Tyto parametry jsou následně spojeny se směsmi obohacenými specifickými polymery, přičemž dochází k vylepšení brždění za mokra a zvýšení životnosti pneumatiky.

Konstrukce dezénu charakteristická svými podélnými drážkami protnutými skosenými kanálky dokonale odvádí vodu a předchází riziku akvaplaninku. Těchto hodnot bylo dosaženo analýzou prostřednictvím statického simulátoru v oddělení výzkumu a vývoje Pirelli v Miláně a závěrečnými jízdami na testovací trati. Výsledkem bylo značné zkrácení doby vývoje, kdy pneumatika byla zcela dokončena už za 18 měsíců. A to i navzdory komplikacím způsobeným restrikcemi z důvodu pandemie Covid-19. Tím, že bylo možné zhotovit méně fyzických prototypů, se celý vývojový proces stal i mnohem zodpovědnějším k životnímu prostředí. Pirelli bude tento způsob vývoje nastolený svým výzkumným a vývojovým centrem pro řadu Powergy používat i pro další nové pneumatiky.


Pirelli 29.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar