Peugeot vyhrál trophy značek na Czech New Energies Rallye

O uplynulém víkendu se v okolí Českého Krumlova konal 11. ročník Czech New Energies Rallye. Značka Peugeot na tuto soutěž vyslala tři posádky s vozy Peugeot e-208. Tento model se opět ukázal jako perfektní závodní náčiní.

Peugeot a její posádky se jízd pravidelnosti ekologicky šetrných vozů účastní již od samého začátku této soutěže, a tak nemohly chybět ani na letošním zahajovacím podniku šampionátu PHOENIX CONTACT České Trophy v ecorally. Na start závodu, do blízkosti Jaderné elektrárny Temelín, dorazily tři posádky s vozy Peugeot e-208 v barvách trikolory.

Letošní ročník, jak už bývá u organizátorů zvykem, představoval řadu nástrah. Už jen pohled do programu soutěže, kdy od pátečních 13 h do zhruba 23 hodin čekala na závodníky trasa dlouhá 314 km, naznačoval náročný průběh. Pro elektromobil e-208 s normovaným dojezdem na jedno nabití až 362 km , ovšem první soutěžní den nepředstavoval větší komplikace. Větším problémem se ukázala jízda ve tmě, náročný terén a nepříznivé počasí. Všechny posádky s vozy Peugeot ale dojely zdárně do cíle první etapy, a to v tomto pořadí: Lukáš a Miloš Dittrichovi na 11. místě, Petr a Martina Vomáčkovi na 15. místě a Kryštof a Nikola Hájkovi na 27. místě.

Podobně náročný byl i druhý den. Z celkových 486 odjetých kilometrů bylo téměř 292 závodních (zkoušky pravidelnosti), přičemž posádky musely hlídat každý metr, vteřinu či jasně vytyčenou trasu. V konečném pořadí se v rámci značky Peugeot nejlépe umístil Lukáš Dittrich navigovaný Milošem Dittrichem. Ti s počtem 7 011 trestných bodů obsadili pátou příčku. Na šestém místě se umístili Petr a Martina Vomáčkovi. Třetí posádka Kryštof a Nikola Hájkovi – skončila na 19. příčce.
Právě vyrovnané výkony jednotlivých posádek zajistily značce Peugeot jasné prvenství v rámci České trophy značek v ecoRally. Dalším pokračováním bude už 12.-13. května 2. FUTURES CONTPRODUCT CLASSIC RALLY MORAVA.

Lukáš Dittrich: „Letošní ročník Czech New Energies Rallye byl jednoznačně ten nejzábavnější. Oproti minulosti totiž pořadatel zvýšil rychlostní průměry a zejména první den se jelo spíše po užších cestách. Výsledkem bylo svižné tempo, které kladlo větší nároky na řidiče, navigátora, a nakonec také na auto. Kdo chtěl uspět, ten se musel dost snažit, protože stačila drobná nepozornost, a příděl v řádu tisíců trestných bodů byl na světě. Ani nám se jedna větší chyba bohužel nevyhnula, ale protože se především v první etapě obecně dost bloudilo, zas tak velká ztráta z toho pro nás naštěstí nebyla. Páté místo v českém poháru je pro nás pěkný úspěch a z celkového prvenství Peugeotu ve značkách máme upřímnou radost.“