Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peugeot v ČR s rekordním tržním podílem

Podíl na trhu 6,69 % je pro značku Peugeot nejlepší nejen v letošním roce ale i z hlediska mnoha předchozích let včetně loňského rekordního. Potřetí v řadě Peugeot získal třetí příčku v žebříčku automobilek a v celkovém letošním pořadí postoupil o jeden stupínek na 4. místo.

Upevnil také pozici nejprodávanější značky užitkových vozů v ČR za prvních 9 měsíců roku, přičemž si od konkurenta na druhém místě si vytvořil náskok o 371 vozů.
Měsíc září byl pro Peugeot v České republice mimořádně úspěšný. Registrovala 1256 osobních a lehkých užitkových vozů, tedy o 186 neboli 17,4 % více než v září loňského roku. S rekordním tržním podílem 6,69 % obsazuje stejně jako v uplynulých dvou měsících 3. pozici v pořadí automobilek. Díky této vynikající prodejní dynamice se s celkovým výsledkem 8249 registrovaných vozů a podílem na trhu 5,15 % posunula v žebříčku automobilek o jednu pozici na 4. místo.

V září Peugeot dominoval zejména v kategorii lehkých užitkových vozů. Registrovala 536 kusů a obsadila tak 28,9 % trhu. Nedávno nabytou pozici lídra českého trhu LCV tak posílila a navíc si s celkovým počtem 1854 vozů (15,54 % trhu) zajistila slibný náskok před svými konkurenty.

V kategorii osobních vozů si Peugeot v září meziročně polepšil o 7,6 % a registroval 720 vozů. S podílem na trhu 4,26 % obsadil 6. místo. Tuto pozici drží i v rámci celoročních výsledků, kde za prvních 9 měsíců realizoval 6395 registrací a tržní podíl 4,31 %.

„Prodejům značky Peugeot v září hodně pomohla akce 7 dní Peugeot. Zaznamenali jsme nebývale vysokou návštěvnost našich showroomů a velký zájem o naše vozy. Nejžádanějším modelem byl Peugeot Rifter, nicméně nezastavil se ani příliv objednávek našich bestsellerů, modelů Peugeot 208 a 2008, přestože tyto produktové řady do akční nabídky nebyly zahrnuty. Celkově se nám za září podařilo nashromáždit 2443 objednávek, což se příznivě projeví na našich prodejích zejména v následujících obdobích,“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.


Peugeot 7.10.2020


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar