Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Peugeot v ČR pomůže organizaci Cesta za snem

Peugeot v ČR spojuje síly s organizací Cesta za snem. Zakladatel organizace Heřman Volf, který je od roku 2006 upoutaný na invalidní vozík, organizuje akce pro veřejnost, s cílem propojit světy handicapovaných a zdravých, odstraňovat předsudky, které ve společnost panují ve vztahu k handicapovaným, a plnit lidem sny.

V letošním roce uspořádá Cesta za snem 15 akcí, do nichž se zapojí stovky lidí z celé ČR. Značka Peugeot se na většině těchto projektů bude podílet.

První z 15 akcí nazvaná „Řídíme to všichni“ se koná už 10. února na závodním okruhu v Mostě. Řidiči s handicapem se budou učit lépe ovládat své vozy, řešit krizové situace a učit se od úspěšných závodních jezdců. V dubnu se řidiči, převážně vozíčkáři, přesunou z okruhu na polygon. Projdou školou smyku, vyzkouší si offroad a motokáry. Nic obdobného a v takovém měřítku zatím v Česku nemá obdoby. Značka Peugeot poskytne na obě akce vozy, které budou pro potřeby vozíčkářů upraveny na ruční řízení.

Zapůjčení vozů ale není jediným vkladem, se kterým značka Peugeot do partnerství vstupuje. „Program, který Cesta za snem pro letošní rok naplánovala, je velice různorodý a zajímavý. Jsem rád, že Peugeot může být jeho součástí. Kromě zápůjček vozů poskytujeme také finanční podporu, pomáháme s organizací akcí, s medializací apod. Dalším partnerem v tomto projektu je koncesionář značky Peugeot - Federal Cars Praha, který organizaci Cesta za snem poskytl celoroční bezplatný pronájem vozu Peugeot 5008,“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

SUV Peugeot 5008 ve Federal Cars Praha upravili na ruční řízení a ředitel koncese Miroslav Havel ho začátkem ledna předal Heřmanu Volfovi, čímž oficiálně zahájil celoroční partnerství.

Program organizace Cesta za snem, který se značka Peugeot v ČR rozhodla podporovat, je ale komplexní. „Organizujeme nejdelší cyklistický podnik ve střední Evropě, který dnes jezdí více cyklistů než Tour de France. Děláme série zimních a letních kvadriatlonů, učíme lidi lítat, bránit se, nebo jim dáváme možnost vyzkoušet si desítky aktivit během jednoho víkendu. Základní filozofií je, že všechno děláme společně. Zdraví i handicapovaní. Učíme se komunikovat, odstraňujeme bariéry mezi lidmi, které máme ve svých hlavách,“ říká předseda organizace, vozíčkář Heřman Volf.


Peugeot 30.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar