Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo

Dne 30. května 1916 vyhrál Peugeot L45 řízený Dariem Restou, legendární závod 500 mil Indianapolis. Jeho průměrná rychlost dosahovala 135 km/h. O 100 let později vzdal Peugeot při 100. výročí tohoto úspěchu hold vozem Peugeot L500 R HYbrid Vision Gran Turismo.

Při příležitosti vydání nové video hry Gran Turismo Sport pro PlayStation®4, k němuž dojde 18. října, odhaluje Peugeot a Peugeot Sport novou, elegantnější a sportovnější verzi tohoto vozu, model Peugeot L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo.
Oba modely v sobě nesou stylové principy značky Peugeot. Svým aerodynamickým tvarem budí dojem, že splývají se silnicí a tvoří s ní jeden celek.

Peugeot L750 R HYbrid Vision Gran Turismo splňuje stejně jako Peugeot L500 R HYbrid Vision Gran Turismo požadavky a pravidla automobilových závodů, současně získal samonosnou karoserii z uhlíkových vláken. Pro řidiče znamená nové zážitky.

Je opatřen spalovacím motorem i elektromotorem. Výkon spalovacího motoru je 580 k, maximální otáčky dosahují 10 000/min. Doplňuje ho elektrický motor o výkonu 170 k, takže celkový výkon je 750 k. Elektromotor je poháněn kapalinou chlazenou lithium-iontovou baterií. Sekvenční sedmistupňová převodovka využívá nejmodernější technologií závodních vozů. Celá pohonná jednotka je umístěna na zadní nápravě.

Vůz má brzdový systém s dvojitým hydraulickým okruhem a čtyřmi karbonovými kotoučovými vzduchem chlazenými brzdami, variabilní systém zavěšení náprav, které mění výšku karoserie podle rychlosti vozu, a kovaná hořčíková kola – vše bylo navrženo tak, aby byl vůz co nejlehčí a nejaerodynamičtější a dosahoval tak vynikající výkonnosti.

S hmotností pouhých 825 kg, tj. o 175 kg méně než Peugeot L 500 R HYbrid Vision Gran Turismo, dosáhne zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy.

Ať už si vyberete jakýkoli z nich, oba tyto závodní stroje se dokonale přizpůsobí všem 17 destinacím a mnoha tratím, které jsou k dispozici ve videohře Gran Turismo Sport.
Chopte se volantu vozu Peugeot L500 R HYbrid nebo Peugeot L750 R HYbrid upraveného ve vašich barvách a vyrazte na 24hodinový závod na Twitteru.

Váš cíl je jednoduchý: ujet v zadaném čase co největší vzdálenost, s tím, že každé dokončené kolo se rovná jednomu retweetu.

Vítězem bude závodník s nejvíce retweety na konci závodu.

Vše startuje na Twitteru značky Peugeot 9. října ve 12:00!
https://twitter.com/Peugeot


Peugeot 10.10.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar