Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel v ČR mezi TOP 10

Podle aktuálních údajů Svazu Dovozců Automobilů (SDA) se v listopadu tohoto roku v ČR prodalo jen 16 174 osobních automobilů, což je o 7,5 % méně, než ve stejném měsíci rou 2020. Opel ovšem dokázal v listopadu prodat 486 osobních vozů – to je o 153 kusů resp. 53 (!) procent více než před rokem.

Tak výrazně nedokázala posílit žádná jiná evropská značka z TOP15 žebříčku SDA. Za jedenáct měsíců tohoto roku umístil Opel v ČR celkem 3999 osobních vozů – to je o 30,5 % více, než ve stejném období vloni. Na celkovém trhu ČR, který v tomto období posílil jenom o 4,4 %, je to vynikající výsledek – druhý nejlepší z TOP15.

Na výborných výsledcích Opelu mají největší zásluhu kompaktní SUV modely Crossland a Mokka, skvěle si vede i vlajková loď Insignia, která se v listopadu umístila ve svém segmentu na vynikajícím „děleném“ druhém místě. Příští rok bude pro Opel rokem Astry nové generace – a první reakce z dealerské sítě na již zveřejněné snímky a informace naznačují, že odvážně stylizovaná Astra má našlápnuto k úspěchu.

Opelu se daří i v segmentu lehkých užitkových vozů (LUV) – od ledna do listopadu se v ČR prodalo 703 užitkových Opelů, což znamená meziroční nárůst o 151 kusů, resp. 27 procent.

Výhodou Opelu přitom je, že na rozdíl od většiny konkurentů má v segmentu LUV velký růstový potenciál, protože podíl LUV na celkových prodejích značky je zatím jenom asi 15 procent, zatímco u podobně strukturovaných značek činí tento podíl přes 20 procent.


Opel 14.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar