Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel v ČR mezi TOP 10

Podle aktuálních údajů Svazu Dovozců Automobilů (SDA) se v listopadu tohoto roku v ČR prodalo jen 16 174 osobních automobilů, což je o 7,5 % méně, než ve stejném měsíci rou 2020. Opel ovšem dokázal v listopadu prodat 486 osobních vozů – to je o 153 kusů resp. 53 (!) procent více než před rokem.

Tak výrazně nedokázala posílit žádná jiná evropská značka z TOP15 žebříčku SDA. Za jedenáct měsíců tohoto roku umístil Opel v ČR celkem 3999 osobních vozů – to je o 30,5 % více, než ve stejném období vloni. Na celkovém trhu ČR, který v tomto období posílil jenom o 4,4 %, je to vynikající výsledek – druhý nejlepší z TOP15.

Na výborných výsledcích Opelu mají největší zásluhu kompaktní SUV modely Crossland a Mokka, skvěle si vede i vlajková loď Insignia, která se v listopadu umístila ve svém segmentu na vynikajícím „děleném“ druhém místě. Příští rok bude pro Opel rokem Astry nové generace – a první reakce z dealerské sítě na již zveřejněné snímky a informace naznačují, že odvážně stylizovaná Astra má našlápnuto k úspěchu.

Opelu se daří i v segmentu lehkých užitkových vozů (LUV) – od ledna do listopadu se v ČR prodalo 703 užitkových Opelů, což znamená meziroční nárůst o 151 kusů, resp. 27 procent.

Výhodou Opelu přitom je, že na rozdíl od většiny konkurentů má v segmentu LUV velký růstový potenciál, protože podíl LUV na celkových prodejích značky je zatím jenom asi 15 procent, zatímco u podobně strukturovaných značek činí tento podíl přes 20 procent.


Opel 14.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar