Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel roste v segmentu lehkých užitkových vozů

Automobilka Opel zaznamenala během prvního čtvrtletí tohoto roku silný nárůst prodejů lehkých užitkových vozidel (LCV): Prodeje LCV modelů značky Opel v Evropě meziročně vzrostly o 26 % na 29 000 kusů a tržní podíl dosáhl 5,3 %.

Podstatné je, že Opel v segment LCV rostl na svých nejdůležitějších trzích: Tržní podíl Opelu v segmentu LCV se na domácím německém trhu zvýšil až na 6,2 %, na trhu Velké Británie dokonce až na 9,8 %.

V ČR Opel rostl v segment LCV ještě výrazněji: Za leden až březen se v ČR prodalo 181 užitkových vozů, což představuje meziroční nárůst o 36 % a tržní podíl Opelu v LCV segmentu se zvýšil ze 3,64 % na 4,21 %. A pozitivní trend zpečetil i následující duben, protože ze první čtyři měsíce Opel v ČR meziročně zvýšil prodeje dokonce o 48 %!

Jedním z důvodů posilování pozice Opelu v segmentu LCV je rychle postupující elektrifikace: Během prvního čtvrtletí se elektrická dodávka Opel Vivaro-e stala nejprodávanějším elektrickým (BEV) modelem svého segmentu v rámci celé Evropy. „Ještě do konce tohoto roku uvedeme elektřinou poháněné LCV modely Combo-e Van a Movano-e. Takto kompletně elektrifikované portfolio LCV vozů všech kategorií bude naší velkou konkurenční výhodou,” tvrdí Josef Šopík, šéf českého zastoupení značky Opel.Opel 17.5.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar