Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Manta GSe ElektroMOD získal cenu Grand Prix du Festival

Když se i řidiči velkého SUV nebo luxusního modelu zastaví a s neskrývaným obdivem se zahledí na jedinečnou „neo-klasiku“, pak se můžete vsadit, že se zastavili u originálního Opelu Manta GSe ElektroMOD.

To je skutečná stylová ikona, tradicionalista ve zcela novém, inovativním obleku – ostatně tak unikátní prototyp automobilky Opel ohodnotila i porota letošního Festival Automobile International. Dvanáct odborníků ze světa motoristického sportu, architektury, módy, designu, kultury a médií udělilo Opelu Manta GSe ElektroMOD „velkou cenu“ Grand Prix du Festival za úspěšnou reinterpretaci odkazu modelů historie do aktuální podoby. Manta GSe ElektroMOD je zkrátka živoucí legenda, kterou nadšenci z německého Rüsselsheimu přizpůsobili budoucnosti s obrovským citem pro každý detail.

Čistě akumulátorová Manta GSe ElektroMOD je stejně sportovní jako originální Opel Manta, a otevřeně naznačuje své ambice už svým označením: „ElektroMOD“. MOD totiž znamená změnu, technické a stylistické MODifikace. Je to vůz, který vyvolává emoce, za kterým se i díky jeho neonově žlutému laku a kontrastní černé kapotě každý otočí. A nese si i aktuální designovou DNA značky Opel – čelní maskou Pixel-Vizor se vůz okamžitě identifikuje do rodiny automobilů Opel.

V interiéru, který je vybaven nejnovějšími digitálními technologiemi, není místo pro retro nostalgii: Tradiční kulaté analogové přístroje jsou historií, místo toho se před řidičem klene široký a čistě stylizovaný Pure Panel se dvěma širokoúhlými obrazovkami.

Elektrická Manta GSe ElektroMOD je holdem skvělé historii značky Opel i jejím závazkem k udržitelné mobilitě budoucnosti bez emisí. Renomovaná výstava Festival Automobile International, která se letos v Paříži konala už po 37., oceňuje nejkrásnější, nejúspěšnější a nejpokrokovější automobilové projekty roku.


Pozn.red. Po elektrifikaci přestává být Opel Manta historickým automobilem!

https://www.autokaleidoskop.cz/Ruzne/Opel-Manta-GSe-je-elektricka,-ale-uz-ne-veteran/Opel
28.1.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar