Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Corsa OPC - rekord na „Severní smyčce“

Severní smyčce (Nordschleife) závodního okruhu Nürburgring se pro její náročnost mezi zasvěcenými přezdívá „Zelené peklo“. A právě toto legendární místo, zasvěcené motoristickému sportu, si Opel vybral, aby prokázal kvality nové Corsy OPC.

Za volant standardní Corsy OPC se posadil zkušený závodník Manuel Reuter a pod plným plynem vyrazil vstříc 20 800 metrům extrémně těžké trati. Když Corsa OPC o něco málo později prolétla prostorem startu a cíle, zastavily se stopky na čase 08:47,99 minuty, čímž Manuel Reuter a Corsa OPC stanovili nový rychlostní rekord pro třídu „supermini“.
Manuel Reuter ustavil oficiálně uznaný rekord okruhu během čtvrtého kola výběrového programu „OPC Race Camp“, určeného pro hledání sportovních talentů. Bývalý tovární jezdec Opelu tak mladým nadějím názorně předvedl nejen svoje umění, ale i potenciál Corsy OPC, poháněné přeplňovaným zážehovým motorem o výkonu 141 kW/192 k. Manuel Reuter má na svém kontě ze Severní smyčky již rekordy s modely Astra OPC a Zafira OPC.
„Za volantem Corsy OPC doslova cítíte, že podvozek tohoto modelu se ladil právě tady – na nejnáročnějším závodním okruhu světa,“ říká Manuel Reuter, který se jako zkušební pilot sám aktivně podílí na vývoji modelů Opel OPC. „Corsa OPC perfektně reaguje na pokyny řidiče a také na hranici fyzikálních limitů se chová naprosto čitelně.“
Okruh Nürburgring a zejména jeho legendární Severní smyčky využívají vývojoví inženýři automobilky Opel pravidelně pro testování a optimalizaci nových modelů.
Corsa OPC, která se na automobilovém trhu objevila v březnu, již nyní překonala plánovaný prodejní cílů 3000 vozů pro tento rok. Odborníci si na tomto extrémně modelu cení, že je možné jej naprosto bez problémů využívat i v běžném každodenním provozu, aniž by trpěl komfort cestujících nebo hospodárnost provozu. Špičková verze řady Corsa je poháněna přeplňovaným zážehovým motorem 1.6, s nímž zrychluje z 0 na 100 km/h během pouhých 7,2 s a pod plynem jede až 225 km/h. Maximální točivý moment motoru 230 Nm lze pomocí systému Overboost krátkodobě zvýšit až o 15 procent. Přes dravou dynamiku a vysoké výkony zůstává Corsa OPC velmi umírněná ve spotřebě – v průměru si řekne o 7,9 l benzinu na 100 km jízdy.

JL, 30.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar