Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Opel Corsa - Auto roku 2007 v ČR

Ve 13. ročníku ankety Auto roku 2007 v ČR zvítězil Opel Corsa (121 bod), druhý se umístila Škoda Roomster (120), na třetím místě skončil Fiat Grande Punto (117), na čtvrtém Toyota Yaris (98) a na pátém Suzuki SX4 (94).

Vůz Opel Corsa zvítězil mezi 36 automobilovými novinkami na základě hlasů odborné poroty, která rovněž nominovala vozy do ankety, vyhlášené Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů a generálními partnery Construct a Santander Consumer Finance.
V prvním kole každý porotce vybral pět finalistů. Nejúspěšnějších pět automobilů postoupilo do druhého kola, v němž měl každý porotce k dispozici 25 bodů, které rozdělil mezi finalisty. Výsledky hlasování byly uloženy v uzavřených obálkách, které se otevřely až na včerejším galavečeru.
Veřejnost se mohla do ankety zapojit prostřednictvím tipovací soutěže s cenami za více než 750 000 Kč. První cenou byla poukázka v hodnotě 600 000 Kč na nákup některého z automobilů nominovaného do ankety.
Sdružení automobilového průmyslu vyhlásilo v souvislosti s touto anketou také třetí ročník akce Dodavatel pro Auto roku 2007. Přihlásit se do ní mohli jeho členové, vyrábějící díly nebo příslušenství pro nominované automobily. Označení Dodavatel pro Auto roku 2007 mohou nyní používat společnosti Barum Continental, Construct Czech, HP Pelzer, TRW-DAS, Witte Nejdek.

JL, 19.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar