Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Oldřich Horsák a další osobnosti na festivalu MotorSvět

Po roční přestávce se opět do Havlíčkova Brodu vrací výstava s názvem MotorSvět 2021 – Festival dopravní prevence a motorismu. Během jednoho dne a na jednom místě bude připraven bohatý program nejenom pro tatínky, ale pro celou rodinu i širokou veřejnost. Na co se 11. 9. 2021 můžete těšit za branami zdejší psychiatrické nemocnice?

Oficiálně se brány otevřou v 10 hodin a Vy můžete zajít třeba na kávu, či něco dobrého na zub. Od dopoledne začnou probíhat první rozhovory s osobnostmi a legendami motorsportu. Ve zbytku areálu budou připraveny expozice závodních vozidel, historických automobilů i motocyklů, ale také bohatá sekce věnovaná právě prevenci, která je jedním z hlavních důvodů organizace této akce. Svoji techniku zde předvede Policie ČR, Vojenská policie, Celní správa, městské policie z Kraje Vysočina. Nepochybně největším lákadlem bude speciální roadshow ke kampani „13 minut“, která upozorňuje na vážné dopady dopravních nehod s tragickými následky. K dispozici bude i simulátor dopravní nehody, ve kterém na vlastní kůži zkusíte převrácení vozidla.


Milovníci vysokooktanového benzínu si rozhodně přijdou na své. Tradičně bude k vidění opravdu velké množství závodních vozidel, které jsou historické exponáty, nebo stroje v plné závodní síle. Počet exponátů motorsportu je vždy závislý na předchozích závodech a tom, zda se podaří dostat techniku do cíle bez ztráty kytičky. Předpokládáme, že by k vidění mělo být zhruba 25 závodních automobilů včetně několika unikátů a překvapení. Akce je tradičně spojena s celou řadou významných jmen osobností dřívější i soudobé scény motorsportu. Účast potvrdil například Ladislav Křeček, který je několikanásobný mistr republiky v rallye a člen továrního týmu Škoda. Dnes již opravdovou legendou je pan Oldřich Horsák, který se
podílel na vývoji Škody 130 RS, či Josef Srnský, který taktéž získal několik titulů mistra republiky. Znovu nás svojí návštěvou poctí Milan Špinka – držitel Zlaté přilby z Pardubic. Vůni písčitého Dakaru přiveze Jiří Moskal, Olga Roučková i Tomáš Ouředníček. Nebudou chybět ani skutečné osobnosti motoristického novinářského světa. Níže přikládáme seznam těch, kteří nám svoji účast slíbili s ohledem na jejich zdravotní stav.Nejsme konkrétní klubová výstava a rádi své síly spojujeme se spolky, které reprezentují určitou značku. Pro letošní rok jsme opět připravili expozici italských automobilů, speciální část věnovanou majitelům vozů Škoda 1000MB, dále nás podporuje Veterán klub Jihlava i milovníci vozidel IFA – tedy Wartburg, Trabant a automobily značky Barkas.


Výše vstupného bude plně na rozhodnutí návštěvníků. Pro letošní ročník jsme vybrali konkrétní příjemkyni daru z dobrovolného vstupného. Stane se jí Barborka D., která v současné době potřebuje příspěvek na pojišťovnou nehrazenou část speciálního invalidního kočárku.
Seznam potvrzených legend motorsportu:Jiří Šedivý - jezdec továrního týmu Škoda MB

Josef Srnský – extovární jezdec

Víťa Klímek - bývalý šéf závodní stáje Agro Team Slušovice

Láďa Křeček - několikanásobný MR, extovárníjezdec Škoda MB

Oldřich Horsák – extovární jezdec Škoda MB

Václav Blahna - extovární jezdec Škoda MB

Josef Bartošek – reprezentant ČSR v autokrosu

Lumír Firla – okruhový závodník, rallye a jezdec závodů do vrchu

Pavel Janeba – bývalý vedoucí tov. Týmu ŠkodaLadislav Berger- člen

Václav Bervid - zakládající člen MTX

Jiří Moskal – okruhový jezdec, účastník Paříž-Dakar

Bohuslav Křesťan – ME a MR v autokrosu

Milan Maťátko – MR a jeden z prvních jezdců v autokrosu

Václav Farka – přední rallyecrossový jezdec

Jindřich Matouš - přední rallyecrossový jezdec

Milan Špinka - MS na ledové ploché dráze, vítěz Zlaté přilby Pardubice

Tomáš Topinka – vítěz Zlaté přilby Pardubice

Petr Dufek – motoristický publicista

Filip Mareš - automobilový závodník

Těšit se můžete i na celou řadu zajímavých exponátů!
PR 9.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar