Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ocenění pro Citroën C-Métisse

V rámci mezinárodního autosalonu v Ženevě obdrží koncept vozu C- Métisse při oficiální slavnostní ceremonii osmého března cenu „Louis Vuitton classic koncept award 2006“ za nejkrásnější prototyp roku.

Kupé vyšší třídy s luxusním designem, s vysokou úrovní výbavy a zároveň patřičně výkonný i respektující potřeby životního prostředí okouzlilo odbornou porotu vedenou Christianem Philippsenem. Dále v ní najdeme mj. a ostatními členy: Serge Bellu (šéfredaktor časopisu „Automobil Classique“), Xaver Dixsaut (designér, ředitel inovací Luis Vuitton), Harm Lagaay (designér, bývalý ředitel designu Porsche), Carl-Gustav Magnusson (designér, bývalý ředitel designu Knoll), Samuel Mann (vítěz LVC Concours Award 2005), Gordon Murray (inženýr, bývalý technický ředitel stáje F1 Brabham a McLaren) nebo
Lorenzo Ramaciotti (designér, bývalý ředitel designu Pininfarina).
Koncept C- Métisse byl poprvé představen vloni na podzim na pařížském autosalonu. V jeho koncepci splývá rozum a vášeň a značka jím naznačuje novou cestu zasvěcenou čiré radosti z automobilu. Svými štíhlými proporcemi, ohnivě červenou karosérií, systémem otvírání dveří a všudypřítomným chromováním nechává toto ušlechtilé čtyřmístné čtyřdveřové kupé oživit automobilovou vášeň pro prestižní vozy vyšší třídy.
C-Métisse je inteligentní vozidlo spojující emoce a požitek z jízdy, aniž by zapomínal na šetrnost k životnímu prostředí. Díky hybridní dieselové trakci, optimální aerodynamice a omezené hmotnosti nabízí C-Métisse výkony sportovních vozů (zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,2 s,). Tisíc metrů s pevným startem urazí za 25,4 sekundy. Spotřebu udává výrobce ve smíšeném cyklu 6,5 l/ 100 km.
C-Métisse bude vystaven v Ženevě ve dnech 6.-7. března na stánku Louis Vuitton, v ostatních dnech na stánku Citroën.

PL, 2.3.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar