Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nový úsek dálnice u Jaroměře před otevřením

V pátek odpoledne se už konečně otevře další úsek dálnice D11 z Jaroměře do Hradce. Po slavnostním otevření v dopoledních hodinách bude možné projet nový úsek odpoledne. Co byste ale měli vědět?

Do konce roku nebude mezi Jaroměří a Hradcem nutná známka a to i když chybí značka E11e "bez časového poplatku". Bylo by totiž zbytečné kvůli pár dnům tyto značky instalovat. Takže značka sice bude říkat, že známku mít musíte, ale vyhláška začne platit až od 1. ledna. Do konce roku můžete zdarma i na nové D35 do Holic.

Od 1. ledna 2022 už bude celá D11 zpoplatněna z Jaroměře až do Prahy. Stejně tak celá D35 z Hradce do Holic. Několikaletá výjimka okolo Hradce už platit nebude!


Z Hradce Králové směrem do Trutnova a Dvora Králové můžete dojet až na úplný konec dálnice D11 a sjet na exitu 113 za Jaroměří. Z Hradce směrem do Náchoda však zatím musíte sjet už o pět kilometrů dřív, na předposledním exitu 108 u Černožic a projet Jaroměří jako doposud.

Osobní doprava do Náchoda sice může sjet také až na konci dálnice, ale bude to zajížďka či nepříjemné projíždění městských ulic a silniček. Pokud se tak budete snažit objet kolonu přes Jaroměří, může vás čekat kolona na úzkých silnicích.

Rychlost na dálnici bude klasických 130 km/h, ale v tomto zimním období a na nové nepoužité vozovce by bylo lepší zvolnit. Už kvůli řidičům, kteří si budou novou dálnici prohlížet a nebudou moc soustředění.

Řidiči z Trutnovska budou na dálnici najíždět za Heřmanicemi, na novém kruhovém objezdu. Vlastně odbočí ještě před objezdem, protože pro nájezd na dálnici byl vybudován bypass podél kruhového objezdu.

Do Hradce Králové se dá sjet na dvou sjezdech. Buď u Plotiště (u ČKD) anebo u Kuklen (k Pražské ulici). Uzel u Plotiště má obrovský kruhový objezd, kde je nutné si pohlídat správný jízdní pruh. U Kuklen zase může být nepříjemný nájezd na starou silnici, protože MÚK nebyla dostavěna na plný čtyřlístek a dlouho ještě nebude. A musí se tu dávat přednost.

Na nové části dálnice není žádná odpočívka (zatím), takže musíte vydržet až za Hradec, tam jak je McDonald.

Dálnice D35 z Hradce (Opatovic) do Holic (Časů) bude zprovozněna už ve středu odpoledne 15. prosince.


pr 14.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar