Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nový Athos kombinuje autoalarm s GSM a GPS

Již první verze autoalarmu Athos přinesla atraktivní zabezpečení s GSM komunikací, a proto společnost Jablotron začala záhy po uvedení na trh pracovat na novém modelu elektronického zabezpečení vozidel a objektů.

 

 

Nyní přichází nový model Athos CA-1803BT, první svého druhu kombinující zabezpečení vozidla s takovým rozsahem logistických funkcích, jaké zatím nenabízí jiný výrobce. Stejně jako u starší verze Athosu, nabízí novinka obousměrnou GSM komunikaci a možnost ovládání pomocí mobilního telefonu (SMS zpráv) nebo internetu. Hlavní novinkou je však integrace GPS přijímače přímo do GSM komunikátoru a je tudíž součástí samotného autoalarmu.

Starý model Athose používal GSM modul pouze ke komunikaci, nová verze umožňuje nyní logistické funkce, navigaci a přesnou identifikaci pohybu vozidla. Uživatel tak získá dvě služby v jednom zařízení. Athos disponuje částí SECURITY a částí LOGISTIKA.

Součástí autoalarmu je možnost získání okamžité přesné polohy nebo zpětně dohledat a vizualizovat trasu pohybu  vozidla v mapě, a to zcela zdarma. V rámci placených služeb lze dokonce do mapových podkladů promítnout průběh celých jízd s podrobnými údaji, nechat je automaticky archivovat. Pro tyto funkce disponuje autoalarm vnitřní pamětí na několik tisíc průjezdních bodů.

Další inovací autoalarmu je integrace Bluetooth komunikačního modulu pro bezdrátové spojení do kapesních počítačů či mobilních telefonů s nainstalovaným navigačním softwarem nebo pro servisní nastavování programovatelných vlastností Athose. Koupí autoalarmu tak uživatel získává plnohodnotnou navigaci, která ho pohodlně navede na zadané místo určení.

Pro autoalarm vyvinul Jablotron nové bezdrátové detektory, které slouží pro zabezpečení kabiny vozů, ale i nákladových prostor kamionů, ochranu obytných přívěsů či přilehlých objektů např. garáže. Nechybí detektor reagující na rozbití skla a detektor pohybu osob. U detektorů lze editovat texty poplachových hlášení pro každý detektor samostatně. Uživatel podle textu poplachové SMS hned pozná, zda jde o narušení prostoru vozidla nebo např. otevření garážových vrat.Jednotlivé detektory lze rozdělit na vnější a vnitřní okruh, což umožní třeba nechat psa ve vozidle a aktivovat jenom vnější okruh detektorů.

Athos CA - 1803 BT komunikuje na rádiové frekvenci 868 MHz, díky níž je dosah komunikace  ovladačů a bezdrátových detektorů na výrazně větší vzdálenost.

Příjemným doplněním funkcí je možnost připojení externího modulu, s jehož pomocí lze dálkově ovládat spotřebiče ve vozidle, např. nezávislé topení, chlazení apod. Součástí je záložní zdroj, zajišťující funkci jednotky v době odpojení akumulátoru vozu. 

Doporučená koncová cena autoalarmu Athos CA - 1803 BT je  12 900 korun včetně DPH.

 

Jindřich Lasík, 3.11.2006 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar