Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Novinky z Alcaru - Hybridního kolo, TPMS, Falken pro zimu

Vedle novinek v oblasti designů kol Dezent a DOTZ v rámci tradiční akce Elegance v zimě představili zástupce společnosti Alcar Bohemia další zajímavé doplňky pro zákazníky včetně nového hybridního kola.

Nová generace hybridního ocelového kola je k dispozici v novém designu paprsků a s černým lakováním v originálním rozměru rozměru 6,5x16 pro Citroën C4, Citroën DS3 Crossback, Opel Corsa-F Elektro, Opel Mokka, Peugeot 208 a Peugeot 2008. S antracitovým lakováním je hybridní kolo nadále k dispozici pro mnoho automobilových značek a modelů, mimo jiné pro Škodu Octavii i nový Hyundai Tucson. Díky ECE homologaci se hybridní kolo nezapisuje do TP vozidla a k jeho montáži se použije originální příslušenství.Úspora času díky multiprogramování senzorů TPMS

ALCAR svým partnerům usnadňuje každodenní práci se senzory TPMS nově dostupnou funkcí multiprogramování. Diagnostický a programovací přístroj TPMS ALCAR TECH600 nově umožňuje programování 4 senzorů současně. Speciálně v nadcházející sezóně přezouvání na zimní pneumatiky je čas důležitým faktorem ve všech pneuservisech. Simultánní programování všech čtyř senzorů naráz urychlí i usnadní práci. Je možné ho provést i přes krabičku, přičemž naprogramování všech 4 senzorů zabere pouze 15 - 20 sekund.

Multiprogramování aktuálně podporují senzory ALCAR Sensor Universal vyrobené po červenci 2021 a je k němu třeba provést online aktualizaci programovacího přístroje ALCAR TECH600. ALCAR podíl univerzálních senzorů s možností multiprogramování bude i nadále navyšovat. Všechny senzory podporující tuto funkci jsou označeny nálepkou „Ready 4 Multiprogramming“ přímo na obalu.
Veškeré ověřené a schválené informace, spárovací procedury pro jednotlivé modely vozidel i náhradní díly a příslušenství k senzorům pak naleznou obchodní partneři ALCARu online v TPMS konfigurátoru.


FALKEN EUROWINTER HS01

Nosnou pneumatikou japonské značky Falken pro zimní sezónu je Falken EUROWINTER HS01. V září 2021 získala pneumatika Falken EUROWINTER HS01 hodnocení „Doporučeno“ v testu zimních penumatik pořádaném rakouským automotoklubem (ÖAMTC). Pod mikroskop bylo vloženo celkem 16 zimních pneumatik v rozměru 195/65R15. Falken EUROWINTER HS01 přesvědčil nezávislé hodnotitele zejména na sněhu a na suché vozovce se skóre 2,3 (ovladatelnost na suchu) a 2,4 (jízda na sněhu). Recenzenti také velmi kladně hodnotili spotřebu paliva. Po skvělých výsledcích a vítězství v testech letních pneumatik pro Falken Azenis FK510 je to další potvrzení špičkové kvality japonských pneumatik značky Falken.


Kola na přívěs a DOTZ 4x4

Novinkou v nabídce Alcar Bohemia jsou kola na přívěs dodávaná v rozměru 13“ až 15“ do rychlosti 130 km/h. K dispozici je šest kol.
Pro majitelé offroadů najdeme v nabídce i speciální kola DOTZ 4x4, která nejsou homologovaná, protože nejsou určena pro silniční provoz, ale jen do terénu. Existují v rozměru 8x15, 7x16, 8x16 a 8x17.JL 12.10.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar