Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nové úseky dálnic do provozu

O zprovoznění dálnice z Hradce Králové na Jaroměř, které je naplánované na pátek, jsme už informovali. Ale nejde o jediný nový úsek, otevřený na konci roku. Tady jsou další úseky.

Od minulého pátku již jezdíme po nové mimoúrovňové křižovatce Rádelský mlýn, zajišťující propojení silnice I/35 Turnov – Liberec se silnicí I/65 do Jablonce nad Nisou. Hlavním důvodem její přestavby bylo odstranění nebezpečného křížení jednotlivých dopravních směrů mezi Libercem, Jabloncem a Turnovem. K tomu bylo potřeba vybudovat novou větev křižovatky ve směru z Liberce do Jablonce, která je nyní vedena po sedmipolovém mostě. Zvětšen byl také nevyhovující poloměr křižovatky, což výrazně přispělo ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti dopravy


Ředitelství silnic a dálnic také otevřelo nový úsek dálnice D35 z Opatovic nad Labem do Časů na Pardubicku. Je dlouhý 12,6 kilometru a částečně zrychlí cestu z Čech na Moravu. Už nebude tak nutné projíždět Hradcem Králové nebo Pardubicemi.Tento týden se také zprovozní obchvat Panenského Týnce na dálbici D7 mezi Prahou a Chomutovem.


JL 16.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar