Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Nové i historické Jaguary v Autosalonu Dajbych

V těchto dnech se v Plzni zákazníkům otevírá nejnovější a nemodernější showroom Jaguar Land Rover v Čechách. Nový showroom společnosti Dajbych se vyznačuje nových designovým konceptem, který odpovídá aktuálním trendům prodejních míst luxusních vozů.

Autosalon Dajbych je v západočeské metropoli spojen už dlouhá léta se značkou Land Rover a offroadovými speciály Toyota a Isuzu. S novým showroomem však do Plzně přichází i další britská legenda – Jaguar. Tato prémiová značka v západních Čechách dosud nikdy neměla zastoupení.

Plzeňský showroom Jaguar Land Rover představuje nejnovější a nejmodernější prodejní prostory automobilů v Čechách, jedná se o první otevřený autosalon podle nového konceptu Jaguar Land Rover. Ten odpovídá nadstandardním požadavkům na prezentační a prodejní místo luxusních vozů, které mají značky Jaguar a Land Rover ve svém portfoliu.

Právě při příležitosti zahájení prodeje vozů Jaguar v Plzni i otevření nového showroomu Autosalonu Dajbych se koná veřejně přístupná výstava historických vozů Jaguar. Výstava, která je ke zhlédnutí právě v prostorách nového showroomu na adrese Na Výsluní 33 v Plzni na Bručné, trvá až do 20. března.

K vidění jsou opravdové unikáty, které byly pro tuto výstavu zapůjčeny ze soukromých sbírek. Jde například o Jaguar E-Type z konce 60. let, jeden z nekrásnějších vozů historie, Jaguar XK 120, který na konci 40. let 20. století držel světový rychlostní rekord mezi produkčními vozy, k vidění je také Jaguar Mark II ze 60. let, jež představoval první sportovní sedan značky. Nechybí ani luxusní sedan Jaguar 420G, po celá desetiletí vůbec nejširší vyráběný britský vůz, nebo luxusní model XJ6 ze 70. let a dvoudveřové šestiválcové kupé XJS.

Nový showroomu Jaguar Land Rover Autosalonu Dajbych i jeho servisní zázemí prohlédli studenti několika tříd plzeňské Střední průmyslové školy dopravní a také novináři během novinářské prezentace. Při ní byl přítomen také prezident Jaguar klubu ČR Filip Turek či ambasador značky Land Rover a známý herec Hynek Čermák, který novinářům předvedl vozy Land Rover v akci na offroadovém polygonu.

V novém plzeňském showroomu Autosalonu Dajbych na zákazníky britské značky Jaguar čekají i nejnovější modely. Je to například klasický sedan řady XJ, který je už několik generací stálicí nabídky britské automobilky, také sedan řady XF, který před třemi roky doplnil menší model XE. Lákadlem je i novodobý nástupce legendárního „éčka“, sportovní kupé F-Type. V portfoliu Jaguaru nechybějí ani luxusní SUV jako je F-Pace ověnčený několika prestižními oceněními včetně ceny World Car Awards za design či novinka v podobě menšího modelu E-Pace. Velkým lákadlem bude i první zcela elektrický Jaguar v podobě modelu I-Pace, který se v Autosalonu Dajbych představí už brzy.PR 14.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar