Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Nová verze Chytrého auta umí vytvořit WiFi síť

T-Mobile spustí 13. listopadu 2017 novou verzi svého produktu Chytré auto, umožňující vytvořit prostřednictvím nového OBD zařízení, WiFi síť ve voze.

Zákazníci budou mít pro využívání této WiFi sítě na výběr mezi tarify Chytré auto WiFi standard s datovým limitem 5 GB za 249 Kč měsíčně a Chytré auto WiFi premium s limitem 20 GB za 499 Kč měsíčně. Uvedená verze zařízení dokáže cestujícím poskytnout přístup k internetu až pro pět mobilních přístrojů současně. Zapnutí/vypnutí WiFi a změna hesla probíhá přímo v mobilní aplikaci. V českém T-Mobile bude zřízen DT Connected Car Hub pro celou skupinu Deutsche Telekom.Tarif Chytré auto WiFi standard přináší datový limit 5 GB za 249 Kč měsíčně. Zařízení Chytré auto s WiFi lze k tomuto tarifu zakoupit za 1 499 Kč. Tarif Chytré auto WiFi premium pak nabízí 20 GB dat ze 499 Kč/měsíc a cena zařízení činí 499 Kč. Stávající zákazníci, kteří již Chytré auto využívají, si při prodloužení smlouvy s libovolným WiFi tarifem budou moci pořídit zařízení za pouhou 1 Kč.

Původní tarify zůstávají v nabídce. Přehled tarifů služby včetně cen zařízení uvádí tabulka:

-Chytré autoTwistWiFi standardWiFi premium
Datový limit50 MB 50 MB5 GB20 GB
Zákl.za měsíc75 Kč75 Kč249 Kč499 Kč
Cena se slevou--1 499 Kč*/1 Kč**499 Kč*/1 Kč**
Zákl.cena zařízení 2G2 599 Kč2 599 Kč- -
Zákl.cena zařízení LTE--3 999 Kč3 999 Kč
* Cena podmíněná uzavřením smlouvy na 2 roky a jejím dodržením
** Cena pro stávající zákazníky produktu podmíněná prodloužením smlouvy na 2 roky a jejím dodržením

Koncept Chytré auto se skládá z malého zařízení vybaveného SIM kartou, které se jednoduše nasune do tzv. OBD portu, jejž mají všechny vozy vyrobené od roku 2001, a stejnojmenné mobilní aplikace. Zařízení se přes mobilní síť s touto aplikací propojí a následně do ní posílá údaje odečítané z vozu: například informace o stylu jízdy, poloze, trase pohybu, poruchách nebo stavu baterie. Na mapě lze současně sledovat až tři vozy.

Operátor spustil Chytré auto začátkem prosince 2016. Jeho uživatelé do té doby uskutečnili čtyři miliony jízd, z nichž nejdelší měřila 973 km. Aplikace 325x informovala o poruše vozu, 33x nahlásila odtažení vozu a v 650 případech zákazníci odeslali SMS pomocí SOS tlačítka.


Více o Chytrém autu najdete na adrese www.t-mobile.cz/chytre-auto. Tento produkt si mohou zájemci (nejen zákazníci T-Mobile) zakoupit na Značkových a Partnerských prodejnách T-Mobile, prostřednictvím webu operátora či přes jeho Zákaznické centrum.T-Mobile 9.11.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar