Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nová éra Maserati odstartovala dosud nevídanou show

Novou éru Maserati otevřela velkolepá akce, která byla v automobilovém průmyslu něčím naprosto jedinečným. Večer ozářily reflektory na jevišti značku s trojzubcem ve znaku a akce „MMXX: Time to be Audacious“ odstartovala začátek nové kapitoly v historii této značky. Jedná se o nový začátek spojený se světovou premiérou supervozu MC20.

„Jsme hrdí, že můžeme zahájit novou éru, ale ještě hrdější jsme na atmosféru, která tady na Modenském okruhu dnes večer panuje,“ zdůraznil Davide Grasso, CEO společnosti Maserati. „Pro naši značku je nyní čas budovat: čas dívat se dopředu a vytvářet naši budoucnost.
Společně jsme položili základní kámen našeho zítřka a společně se necháváme vést naší vášní, jedinečností našeho designu a inovativností naší povahy,“ dodal Grasso.
Akce se konala na Modenském okruhu, protože město Modena, které je domovem Maserati už více než 80 let, je zároveň „motorovým srdcem“ Itálie a epicentrem vášně, lásky, excelence a výkonu automobilového průmyslu.

Show měla reálnou i virtuální podobu (dostupnou v 5 jazycích: angličtině, která byla hlavním jazykem akce, italštině, španělštině, korejštině a japonštině) a na dálku ji doprovázely dvě simultánní zrcadlové akce v New Yorku a Tokiu.

Účastníci se tak mohli doslova ponořit do duše Maserati a odhalit a oslavit její obnovenou identitu. Sled anamorfotických obrazů, rozšířené reality a živých vystoupení doplnily na jevišti kostýmy, hudba a špičkové technologie.

Celá show byla rychlá, dynamická, kinematografická a vytvářela nepřetržitý tok různých okamžiků, které diváky přímo na okruhu i diváky sledující živý stream provedly novou a současnou vizí značky s trojzubcem ve znaku a připravily je na vyvrcholení celého okamžiku: světovou premiéru nového supersportovního vozu.


Show v detailech

Při příležitosti této akce bylo uprostřed Modenského okruhu vybudováno ohromné pódium vysoké 23 m, široké 33 m a hluboké 30 m s centrální otočnou platformou o průměru 500 cm.
Nad pódiem byla obrovská LED obrazovka připomínající dutý monolit s celkovou plochou 630 m2, která zajistila skvělý výhled pro hosty sedící na připravených tribunách a v automobilech v „drive-in“ prostorách i pro diváky, kteří celou událost sledovali přes streaming na webových stránkách.

Na místě bylo v paprskovitém uspořádání vystaveno 44 vozů Maserati ze všech období historie značky evokujících drive-in kino určené pro některé z diváků. Za nimi seděli na tribunách VIP hosté a novináři.

Vše začalo zvukem vycházejícím (i vizuálně) z interpretace nezaměnitelného zvuku vozů značky jako paralely s bušením jejího nového srdce: zvuku motoru Nettuno, který celou show zažehl a probudil ducha Maserati.
O velkolepé zahájení se postarali dva bubeníci. Představení začalo na jevišti s „lidským sound systémem“ – bubeníci byli napůl lidé a napůl stroje. Jejich identitu skrývala závodní kombinéza a helmy a zvuky bubnů vyjadřovaly jejich slova. Zesilující bušení bubnů bylo stále intenzivnější a vyvrcholilo zažehnutím ohně.

Ten značil začátek oslavy. Film vytvořený speciálně pro tuto příležitost vypověděl od A do Z příběh značky Maserati, jejího ducha a neustálé touhy po výkonu, inovacích a exkluzivitě. Jednotlivé obrazy se střídaly do zvuku abecedy a vypovídaly o tom, čím byla značka Maserati v minulosti a čím bude v budoucnosti.


Vůz se objevil z jiné dimenze nejprve jako hologram, a poté byl na jevišti k vidění i skutečný vůz. Jeho dveře ve stylu motýlích křídel se otevřely a přivítaly osobnost automobilového světa mistra JWW a referenčního řidiče značky Maserati Andrea Bertoliniho.Maserati 10.9.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar