Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nová Honda Civic Type-R s traťovým rekordem

Honda Civic Type R nové generace vytvořila nový traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy na světoznámém okruhu Suzuka v Japonsku. Trať dlouhou 5,8 km ujel za 2 minuty a 23,120 sekundy (Měřeno společností Honda), o 0,873 sekundy rychleji než jeho předchůdce, Honda Civic Type R Limited Edition 2021.

Nový čas byl dosažen během závěrečného hodnocení vývoje tohoto modelu. Zcela nový model Civic Type R je nejnovější výkonný vůz, který se osvědčil na mezinárodním závodním okruhu Suzuka, známý svými vysokorychlostními šikanami a náročnými zatáčkamiOd roku 1962 zde Honda testuje výkonné vozy a od roku 1987 je s výjimkou dvou ročníků domovem Velké ceny Japonska Formule 1.

Předchozí traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy na okruhu Suzuka, 2 minuty a 23,993 sekundy, vytvořil vývojový vůz Civic Type R Limited Edition v únoru 2020. Předtím desátá generace modelu Civic Type R GT překonala v roce 2017 na okruhu Nürburgring Nordschleife traťový rekord pro vozy s pohonem přední nápravy s časem 7 minut a 43,8 sekundy. Výrobní specifikace modelu Civic Type R GT dále překonávaly rekordy sériových vozů s pohonem přední nápravy na pěti legendárních evropských závodních tratích.

Další informace o zcela novém modelu Civic Type R poskytneme před jeho uvedením na trh koncem roku 2022.


Honda 7.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar