Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan navýší výrobu vozů Qashqai

Automobilka Nissan se chystá investovat dalších 2,4 miliónu liber do svého závodu v Sunderlandu. Finanční injekce pomůže zvýšit objem výroby vozů Qashqai o 20 procent potřebných k udržení tempa s poptávkou.

Kompaktní crossover byl uveden na trh začátkem letošního roku a od té doby opustilo výrobní linku více než 60 tisíc vozů. Podle prognózy jich do konce fiskálního roku 2007 přibude ještě asi 130 tisíc.
Dodatečná investice bude použita k posílení linky na výrobu modelu Qashqai tak, aby bylo možné reagovat na mimořádnou poptávku v celé Evropě – stav objednávek z evropských regionů se nyní blíží 60 000 vozům.
Qashqai rovněž potvrzuje svou pozici velkého hitu i v Japonsku, kde se začal prodávat začátkem června. Ačkoli prodejní cíle na japonském trhu byly původně stanoveny na 2000 vozů měsíčně, poptávka po voze (je prodáván pod značkou Dualis) dosáhla v průběhu prvního týdne počtu 5000.
Zástupce generálního ředitele závodu v Sunderlandu, Kevin Fitzpatrick, poznamenal: „Qashqai si získává značnou oblibu a předpokládáme, že nám pomůže dosáhnout v letošním roce rekordní výroby. Další investice z Japonska doplní opatření, která již podnikáme, jako např. přemístění výroby modelu Note na jinou linku kvůli uvolnění kapacity. Udržet tempo s takovou úrovní zákaznické poptávky je velmi náročné a naši zaměstnanci ve výrobě zasluhují velké uznání, avšak toto je výzva, kterou by každá automobilka měla uvítat“.

PL, 27.6.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar