Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan X-Trail e-4ORCE pro horskou službu

Společnost Nissan přináší tuto zimu na evropské lyžařské svahy přednosti své jedinečné technologie e-4ORCE s pohonem všech kol a vytváří koncepční vůz X-Trail e-4ORCE, který byl značně upraven pro potřeby horské záchranné služby.

Úpravy modelu zahrnují výměnu kol za sněhové pásy, které zajišťují jistou trakci na kluzkých tratích, a odstranění zadních sedadel, což umožňuje instalaci nosítek pro převoz zraněných lyžařů do nejbližšího zdravotnického zařízení a místo pro zdravotníka.


Zvenku byl přidán střešní nosič na míru pro přepravu evakuačních nosítek a sněhových lopat. Na střechu byla také zabudována siréna, blikající světelná lišta a výkonná světla, stejně jako světla na kapotě. Vpředu a vzadu byly integrovány širší blatníky pro uložení pásů, zatímco vpředu byl nárazník vylepšen tak, aby mohl nést naviják. Na přední a zadní nárazník byl přidán zesílený tažný hák, zatímco na bocích byly umístěny stupačky pro usnadnění přístupu, protože X-Trail jede na svých kolejích o 23 cm výše než silniční verze.


Vývoj a konstrukce byly navrženy tak, aby zdůraznily vyspělý elektrifikovaný dvoumotorový systém pohonu všech kol e-4ORCE, kterým je X-Trail vybaven. Tento systém se od tradičních mechanických systémů liší tím, že dokáže reagovat na měnící se úroveň přilnavosti během jedné desetitisíciny sekundy, což je přibližně 1000krát rychleji než tradiční systém pohonu všech kol, a dokáže individuálně upravovat rozdělení výkonu na kola podle dostupné přilnavosti. Cestující si ani neuvědomují, že systém e-4ORCE pracuje tak efektivně, aby zajistil trakci za všech podmínek, a mohou tak být klidní při jízdě po mokrých městských, listnatých příměstských, blátivých venkovských nebo zasněžených horských silnicích.


Koncept podporuje kampaň v pěti evropských lyžařských střediscích pod heslem "Jezdi zodpovědně". Nissan bude propagovat ohleduplné chování na sjezdovkách umístěním digitálních cedulí, které vyzývají jezdce na svahu, aby zpomalili v místech, kde se stýkají různé sjezdovky, a snížili tak riziko kolize. Podobně jako značky na silnici, které zobrazují rychlost vozidla, budou značky monitorovat rychlost přijíždějících jezdců a zobrazovat "Děkujeme" těm, kteří se blíží ohleduplnou rychlostí, nebo "Zpomalte", pokud bude jejich rychlost vyhodnocena jako příliš vysoká.


X-Trail Mountain Rescue bude vystaven ve skleněném boxu v oblíbeném italském lyžařském středisku Cervinia. "Vývoj vozu X-Trail Mountain Rescue a doprovodná kampaň je odvážným a inovativním způsobem, jak pomoci zákazníkům pochopit výhody pokročilého elektrifikovaného systému pohonu všech kol e-4ORCE společnosti Nissan. Tisíce milovníků zimních sportů projíždějících pěti lyžařskými stanicemi uvidí a pochopí, jaký klid a vyrovnanost poskytuje X-Trail vybavený systémem e-4ORCE na cestách." řekla Coralie Musy, viceprezidentka pro značku a zákaznické zkušenosti v regionu Nissan AMIEO (Afrika, Střední východ, Indie, Evropa a Oceánie).


Zároveň dodává: "Kampaň má kromě předvedení vyspělé technologie Nissan také širší cíl, kterým je podpořit zodpovědné chování v komunitě milovníků zimních sportů. Nissan se vymyká běžným zvyklostem - a to jak ve využívání technologií, tak i v roli, kterou hraje ve společnosti."

Nissan 22.1.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar