Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan Qashqai - 5 hvězdiček

Crossover Nissan Qashqai získal nejvyšší, pětihvězdičkové ocenění za systém ochrany dospělých cestujících v progarmu Euro NCAP s historicky nejvyšším bodovým hodnocením. Jak dokazují prodeje, zájem o vozidle je velký.

Model Qashqai, uvedený do prodeje na začátku tohoto roku, byl nezávislou organizací pro nárazové zkoušky oceněn 36,83 body (z maximálních 37), a to při zisku téměř plného počtu bodů při zkouškách čelního a bočního nárazu a rovněž plného bodového hodnocení za připomenutí zapnutí bezpečnostních pásů.
Vůz dále získal čtyři hvězdičky za systém ochrany dětí. Doposud žádný zástupce nižší třídy rodinných vozů nezískal nejvyšší dosažitelný počet pěti hvězdiček.
“QASHQAI je kompaktní crossover dynamického vzhledu, který spojuje nejlepší vlastnosti tradičního rodinného hatchbacku s možnostmi a praktičností pohonu 4´4,” říká Brian Carolin, senior viceprezident pro prodej a marketing společnosti Nissan Europe. „Mám dnes to potěšení oznámit, že model QASHQAI patří mezi nejbezpečnější vozy na silnici.“
V kategorii ochrany chodců získal vůz dvě hvězdičky, čímž konkuruje většině vozů testovaných Evropským NCAP a pouze 0,38 bodu jej dělily od zisku tří hvězdiček. V současné době neexistuje v nižší třídě rodinných vozů model, který by dosáhl na všechny čtyři hvězdičky.

Objednávky dosahují téměř 50 000
V současné době se počet objednávek blíží 50 000 vozům. Celkový prodej ke konci dubna činil 23 551 vozů, tj. o 28 % více oproti obchodnímu plánu a přicházejí stále další.
Nissan původně oznámil plány na výrobu 130 000 vozů ročně v britském závodě v Sunderlandu, ale vzhledem k vysoké poptávce po tomto modelu hledá nyní nejefektivnější způsoby zvýšení výroby.
Velký úspěch slaví Qashqai i ve středoevropském regionu. Celkový obchodní plán pro rok 2007 zde činí 2911 vozů. Prodej byl zahájen na přelomu února a března a během dvou měsíců se prodalo již 1656 vozů, což představuje 57 % ročního plánu. V ČR bylo zatím dodáno 227 vozidel, tj. 41 % plánovaného ročního prodeje.
Takové uvedení na trh je velmi slibné v prodejním smyslu, ale je také v souladu se strategií Nissanu - získat nové zákazníky. Qashqai je přitažlivý zejména pro mladší zákazníky a většina z prvních kupujících tohoto modelu přichází ze segmentu
Nissan Qashqai v sobě spojuje nejlepší vlastnosti tradičního rodinného hatchbacku s možností pokročilého pohonu 4×4. Vůz je nabízen ve třech verzích výbavy a se čtyřmi různými motory – benzinové 1.6 a 2.0, dieselové 1.5 a nový 2.0, který se stal součástí řady v dubnu. Verze s turbodieselem 2.0 k dispozici pro vozy s pohonem jedné nápravy i pro pohon všech čtyř kol. Ze všech obdržených objednávek na model Qashqai je 15 % na tuto verzi.
Jak již bylo oznámeno dříve, Qashqai bude od konce května exportován ze závodu v britském Sunderlandu do Japonska – kde se bude prodávat pod názvem „Dualis“ – a později v letošním roce také do zemí Středního východu a na další zahraniční trhy.

JL. 28.5.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar