Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nissan Note - 100 000 za 12 měsíců

Jen pár dní po roce od uvedení na evropský trh dodal Nissan svůj 100 000 model Note, který se tak na třetí místo ve svém segmentu v Evropě, před zavedené konkurenty, jako Renault Modus, Honda Jazz nebo Fiat Idea.

V segmentu B-MPV zaujímá 9,6% tržní podíl. Pro polovinu kupujících je Note prvním vozem Nissan, který si pořídili, přičemž rozdělení z hlediska pohlaví a demografického složení je vcelku vyvážené, což podtrhuje pozici modelu jako rodinného vozu. To odpovídá původnímu předpokladu, že Note bude obvykle jediným vozem v domácnosti – vozem pro každodenní použití, pro celou rodinu.
Téměř tři čtvrtiny zákazníků Note již dříve vlastnilo vůz ze segmentu větších vozů, zejména hatchback segmentu C. U modelu Note je zaujal ohromný vnitřní prostor, který nijak nekoliduje s kompaktními vnějšími rozměry. Klíčovým faktorem je fakt, že rozvor je delší, než u VW Golf.
A co více, majitelé vozu Note považují za nejpádnější důvody své koupě praktičnost a prostornost. Zjistili, že ačkoli je Note dlouhý pouhých 4,08 m, má stejně velký prostor pro nohy vzadu jako Audi A6 nebo BMW řady 5 (78 cm) a současně si zachoval největší objem zavazadlového prostoru ve své třídě (od 280 do 1332 litrů).
Dalším klíčovým faktorem rozhodování u kupujících Nissanu Note je jeho dynamika a optimální sladění výkonu s jízdními vlastnostmi, které majitelům nabízejí šanci užít si také řízení, přestože rodinné vozy na cestách příliš velké potěšení z řízení obecně neskýtají.
A konečně, při rozhovoru s kupujícími vozu Note více než třetina z nich řekne, že si Nissan Note pořídili především kvůli jeho vzhledu. To byl jeden z hlavních cílů, které si v koncepční fázi Nissan předsevzal. Zákazníci totiž ostatní vozy v kategorii kompaktních rodinných vozů obecně považují za vozy, které postrádají přitažlivý zevnějšek.
Ne český trh se dodává s dvěma zážehovými čtyřválci 1.4/88 k a 1.6/120 k, ze vznětových motorů je k dispozici 1.5 dCi ve dvou výkonových variantách – 68 a 86 k. Zájemci si mohou vybrat ze tří stupňů výbavy – Visia, Acenta a Tekna, a nejlevnější je k dostání od 339 900 Kč

JL. 8.5.2007
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar