Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Neoplan Starliner pro Toyota Racing F1

„Naposledy jsem seděl v autobuse na škole“, přiznal Ralf Schumacher, který se zúčastnil předání vlakové lodi značky Neoplan, proslulého výrobce autobusů, týmu Toyota Formule jedna.

 

Po zkušební jízdě nedaleko Kolína nad Rýnem, kde sídlí tým F1 Toyota, vyjádřil Ralf Schumacher obdiv nad jeho designem, exkluzivním příslušenstvím a skvělým „zátahem" motoru MAN o objemu 12,8 litrů.

Slavnostní předání autobusu Starliner SHDL týmu Panasonic Toyota Racing vyústilo ve velkolepou oslavu pro klienty. 

Tým Panasonic Toyota Racing již několik let svěřuje transport závodních vozů do péče firmy MAN Nutzfahrzeuge Group. Nyní se do skupiny19 přepravních kamionů MAN připojí i reprezentační autobus Neoplan Starliner. Vzájemnou spolupráci mezi výrobcem autobusů a závodním týmem detailně představili prezident Toyota Motosport John Howett a marketingový manažér Andy Fuchs.

Ročně navštíví sídlo Toyoty Motosport v Kolíně nad Rýnem přes 5000 hostů jejich partnerů, aby se seznámili s vývojem a výrobou monopostu F1. Právě pro tyto účely je potřeba disponovat exkluzivním a komfortním dopravním prostředkem. Neoplan Starliner představuje špičku v segmentu luxusních zájezdových autobusů.

Ředitel společnosti Neoplan pan Joachim Reinmuth pohlíží na „Autobus roku 2006" pro Toyotu nikoliv jen jako na „velkolepý dopravní prostředek", ale také jako na vhodný marketingový nástroj.

Hosté celé akce byli unešeni prohlídkou různých oddělení společnosti Toyota Motosport, zejména sterilním prostředím, v němž se jednotlivé díly po každém závodě z monopostu demontují a po proměření vracejí zpět do vozu. Toyota Motosport GmbH zaměstnává 680 lidí, které spojuje vysoká motivace celého týmu včetně obou závodních jezdců Ralfa Schumachera a Jarna Trulliho, jenž v minulých dnech podepsal s Toyotou tříletou smlouvu. 

Ralf Schumacher ohromil hosty společnosti Neoplan rychlými odpověďmi na otázky, týkajících se konstrukce monopostu a detailní strategie během závodu. Údiv vzbudila informace o přetížení 5G, které působí na jezdce při brzdění, akceleraci a průjezdu ostrými zatáčkami.  

Neoplan Starliner nese na svých bocích vyobrazené tváře Ralfa Schumachera a Jarna Trulliho včetně log sponzorů týmu.

 

Technické údaje

Délka: 13 990 mm

Šířka: 2550 mm

Výška včetně klimatizace: 3970 mm

Rozvor: 6550 mm

Rozchod kol:  2920/3050 mm

Motor: MAN D 2876 LOH

Objem: 12 816 cm3

Výkon: 353 kW/480 k

Točivý moment: 2300 Nm

Převodovka: 12ti stupňová MAN TipMatic

Nejvyšší povolená nosnost: 24 900 kg

Sedadla: 36+5+1+1 (2 řady sedadel obrácených zády k sobě, pětisedadlová rohová klubová sedačka s jedním separátním sedadlem)

Informační systém: DVD s plochou přední obrazovkou, dvě DVD před druhými dveřmi a na odkládacím boxu. Integrovaný DVB-T modul pro digitální TV příjem během stání autobusu.

 

AH, 29.8.2006

 

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar