Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nejlepší novinářský PR servis mají Kia a Opel

Novinářské kluby letos vyhlásily anketu o nejlepší mediální servis v rámci Svazu dovozců automobilů roku 2019, hlasovalo 30 žurnalistů. Z 24 nominovaných PR manažerů obdrželi od poroty nejvíce hlasů (po 12) Kateřina Vaňková Jouglíčková (KIA) a Martin Hejral (Opel).

„Motorističtí novináři z Klubu motoristických publicistů a Klubu motoristických novinářů mohli v průběhu ledna a února 2020 posílat hlasy PR manažerům, kteří poskytovali v průběhu roku 2019 nejdostupnější informační servis pro jejich redakce,“ vysvětluje předseda KMN Michal Busta. Celkem se rozděluje 82 hlasů (každý porotce mohl udělit až 3 hlasy).

Nominováno bylo celkem 24 PR manažerů. Do 3. kola postoupilo deset manažerů, do finálového rozstřelu čtyři kandidáti. Bronzová medaile patří Zdeňku Zikmundovi, na druhé místo se vyšplhala Radka Matthey.

Komu patří nejvyšší pozice? Dvanáct hlasů, o jeden více než letos vybojoval Peugeot, dali motonovináři PR servisu značky Kia.

Cenu za první místo, stejně jako v ročníku 2016, si odnese mluvčí značky KIA Kateřina Vaňková Jouglíčková. Začínala u Toyoty a do Kia Motors Czech nastoupila v dubnu 2014, se objevovala na stupních vítězů pravidelně i v dalších ročnících.

„Zdobí ji sympatický přístup k novinářům a odborné znalosti,“ uvedl jeden z porotců. Druhý zase ocenil „dokonalý“ PR servis značky KIA. Hlasující také ocenili skutečnost, že šéfka komunikace korejské značky je „vždy na mobilu“. Kateřina v posledních letech šéfuje PR sekci Svazu dovozců automobilů


Opel: ze třetího místa do nejvyšších sfér

Mluvčí značky Opel Martin Hejral, původně novinář, pracuje pro automobilku od roku 2006. V minulých ročnících se v soutěži pohyboval v TOP 5, na medaili ale dosáhl až loni, kdy obsadil třetí příčku. Letos zabodoval ještě více a společně se značkou Kia je Opel s 12 hlasy na špičce svého oboru. Co mu k tomu pomohlo?

Martin Hejral si už jednou odnesl bronz, také v dalších ročnících se udržel v TOP 5 nejvýkonnějších PR manažerů. „Je vstřícný, ochotný a vtipný,“ zhodnotil Martina jeden z novinářů. Druhý ho považuje za „profi“ z hlediska odbornosti. Také tady přinesla body skutečnost, že PR manažer je „vždy na mobilu a okamžitě reaguje na dotazy“.PR 11.6.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar