Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Můžete se svézt s Benzovou tříkolkou

Technický zázrak, kočár bez koní, první automobil nebo jednoduše Patentwagen, sestavený v roce 1886 Karlem Benzem, byl prvním vozidlem poháněným motorem. V OC Arkády Pankrác se na něj, resp.na velice zdařilou repliku, můžete nejen podívat, ale i se v něm svézt!

Tuto unikátní možnost budete mít v sobotu 10. února od 14 do 18 hodin v rámci výstavy V zajetí Mercedes-Benz, která v obchodním centru probíhá až do 25. února.

Výstava „V zajetí Mercedes-Benz“ si pro návštěvníky centra připravila 22 převážně historických vozů slavné německé značky. K vidění jsou takové skvosty jako rezervní vůz prezidenta Masaryka nebo automobil, kterým jezdili nacističtí pohlaváři včetně nechvalně proslulého Reinharda Heydricha.

V sobotu 10. února odpoledne navíc okoření výstavu možnost jízdy po obchodním centru ve vozidle, které vypadá spíše jako koňský kočár. Rozdíl oproti jiným kočárům prodávaným koncem 19. století je v tom, že ke svému provozu nepotřebuje koně – potřebné koňské síly totiž poskytne motor. Dnes běžná věc, v roce 1886 přelomová novinka, která zásadním způsobem ovlivnila další světový vývoj.

Na Arkádách se budou moct návštěvníci během jízdy nechat také vyfotit profesionálním fotografem, a pokud budou chtít, do vozu k nim přisedne i manželka konstruktéra vozu Bertha Benz.

O týden později, tedy během víkendu 17. a 18. února, přijdou na řadu také další vozy značky Mercedes, za jejichž volantem mohou zájemci z řad veřejnosti usednout. Výstavu zakončí víkendová soutěž o zapůjčení vozu Mercedes na jeden týden, prohlídku německé továrny a další zajímavé ceny. Podmínkou registrace do soutěže, která proběhne 24. a 25. února, je nákup v OC Arkády Pankác v hodnotě nejméně 300 Kč.


PR 9.2.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar