Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Motoristická slavnost Legendy přivítá návštěvníky o víkendu

Již za několik dní se otevře slavnost LEGENDY na holešovickém výstavišti - 28. - 29. května 2022 přijíždějí LEGENDY - 1000 exponátů všech dob! Vášeň - Prestiž – Inspirace. Náročná přípravná doba a současné ekonomicko-politické klima je náročné i pro slavnost LEGENDY. Je třeba myslet pozitivně a tvořit velké věci. Slavnost je o nadšení, vášni a radosti.

SHELL Pavilon rychlosti představí unikátní supersporty. Z výčtu můžeme odtajnit PAGANI Huayra, LAMBORGHINI ESSENZA, McLAREN P1, MASERATI MC12 + dalších 20 strojů. V hale je několik tisíc koní uzavřených v motorech. Design, unikátnost a možnost tyto stroje si prohlédnout z jednoho metru je nezapomenutelným zážitkem.


Pavilon Ferrari přináší přehlídku vozů Ferrari od historiků po současnost. Největšími hvězdami je Ferrari LaFerrari a Ferrari SP1. Unikátní stroje ze soukromé sbírky. Vášeň je obsažena v každém modelu Ferrari. Na slavnosti LEGENDY si značka připomíná 75 let své působnosti.


Klubové a závodní louky přinášejí přes 600 exponátů, které se běžně nevidí. Návštěvníci se mohou těšit na krásné přehlídky vozů Lancia, LandRover, Alfa Romeo, FIAT a mnoha dalších klubů. Expozice amerických vozů bude velkoryse pojata od historických vozů po současné unikáty a velké stroje.Automobilky přivážení své novinky a slavnost má mnoho premiér! ŠKODA Auto představuje novinku Enyaq Coupe spolu s celou výrobní řadou a velkou hostorickou přehlídkou. Také se vozy budete moci svést na testovacích jízdách. Ford AMB přiváží nový Focus a Ranger. Subaru představí novou elektrickou Soltteru. Hyundai přiváží několik premiér a

hvězdou bude dodávka STARIA a několik novinek s označením N. Novinky také přiveze LandRover a Jaguar. Nově se představí automobilka MG, která vstupuje na český trh. KIA představí své aktuální modely a největší expozici bude mít tradičně Mercedes-Benz s mnoha novinkami, historickými vozy a velkou přehlídkou divize AMG.


V sekci motocyklů se představují značky INDIAN, ZERO, Aprilia, Piagio, VESPA, Moto Guzzi, SEGWAY, TGB, Linhai, Access.


Ročník 2022 bude plný nových a zajímavých vozů a motocyklů. Hlavním partnerem slavnosti jsou čerpací stanice SHELL, které přivezou monopost Formule 1 - Ferrari a další zajímavé aktivity.

Nově budou probíhat testovací jízdy vozů ŠKODA a Hyundai.

Sledujte web slavnosti LEGENDY.cz, sociální sítě a budete průběžně informováni o novinkách z příprav.

“Každý má svou Legendu! Proto jsem slavnost kdysi nazval “LEGENDY”. Pro mladého návštěvníka je legendární automobil Bugatti Veyron, pro staršího návštěvníka jsou to vozy z dětství. Na Legendách si každý najde svou legendu. LEGENDY jsou svátkem pro fanoušky zajímavých vozidel. Návštěvníci mohou obdivovat vozy od historiků po současnost. Celkový počet představených vozidel čítá cca. 1000 kusů v hodnotě 1 miliardy korun.

Slavnost není o cenovkách, ale o vášni, designu, přátelství a poselství. O tom jsou LEGENDY.

Součástí velké přehlídky jsou rozhovory se zajímavými osobnostmi motoristického světa. Pozvání přijali: Ondřej Klymčiw, Martin Macík, stáj Buggyra, Dominik Střítecký, Richard Chlad, Radim Passer, Filip Turek, Vojta Štajf, Tomáš Ouředníček a mnoho dalších.
Pro rok 2022 jsem připravil velký dárek pro mladé návštěvníky a rodiny. Děti a mládež do 18 let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. Věřím, že tento dárek přispěje k popularizaci techniky, designu a vášně pro čtyři kola. Věřím, že tatínkové a dědečci budou skvělými průvodci a nadchnou své syny a dcery. Vždyť automobily a motocykly nám dávají svobodu! Svobodu, kterou chceme a která nám umožňuje zažívat nádherné okamžiky svého života.” - říká Lubor Kos - ředitel slavnosti LEGENDY

Praktické informace:

-vstupenky možné koupit na slavnosti 600Kč/400Kč

-vstup spodní branou ze Stromovky

-parkování v oblasti Holešovic - doporučujeme MHD

-Sobota 9:00 - 20:00 | Neděle 9:00 - 17:00
PR 23.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar