Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Motoristická slavnost LEGENDY nabídne opět velkolepou přehlídku

Když se řekne legendy, tak si asi většina z nás hned představí historické automobily nebo motocykly slavných značek, případně také osobnosti, které vstoupily do dějin. V případě motoristické slavnosti Legendy, které založil v roce 2011 pan Lubor Kos je to trochu jinak.

V prostorách parku bohnické léčebny se Legendy poprvé uskutečnily v roce 2013 pak se ještě opakovaly do roku 2017, než se přemístily na výstaviště do Holešovic. I přes neustálé probíhající revitalizaci parku a opravy Průmyslového paláce tady jsou dodnes. Zatím se lepší místo pro tak rozsáhlou akci nenašlo. Až bude celé výstaviště zrekonstruováno, potom by se Legendy mohly dočkat důstojného prostředí.

A co na návštěvníky letos, ve dnech 1. a 2. června čeká. Především opět stovky automobilových a motocyklových exponátů.


Grand Prix LEGENDY 2024

Hlavním programem bude Exkluzivní soutěž krásy a elegance o finanční ceny a poháry s názvem, Grand Prix Legendy. Jde o jedinečnou přehlídku 25 finálových vozů, které vybrala Akademie slavnosti Legendy. Tyto vozy budou najíždět na krásné podium, kde budou představeny. Uvidíte je v pohybu, uslyšíte jejich motory, dozvíte se zajímavosti. Časový plán a výčet vozů bude zveřejněn 14 dní před konáním slavnosti na webu a soc. sítích. Výherci obdrží krásné poháry, diplomy, ceny od partnerů a rozdělí si finanční ceny ve výši 150 000 Kč. Jde o nejlépe honorovanou Soutěž krásy a elegance v České republice - Grand Prix LEGENDY 2024.Anglická noblesa

Hlavním tématem roku 2024 bude velká přehlídka anglických značek - Anglická noblesa. V pavilonu Křižík E se představí Mini, Land Rover, Lotus, McLaren, Bentley, Rolls-Royce a další značky. Automobily a motocykly britských značek budou zastoupeny kluby a prodejci či importy.

Jeden z Křižíkových pavilonu bude přejmenován na Pavilon Lotus, v němž se ve spolupráci s předním českým sběratelem Václavem Havrlantem poprvé představí přehlídka vozů této anglické legendární sportovní značky.


Ani letos nebude chybět Pavilon supersportů s patnácti jedinečnými super sportovními automobily. Představí se automobily z privátních sbírek a prodejních galerií jako Advantage Cars neboAP Corse
Zkrátka nepřijdou ani příznivci jedné stopy, kteří se mohou těšit na Pavilon Motocyklů. V novém pavilonu o velikosti 2500 m2 se představí více než stovka různých strojů. Již teď se můžete těšit na historické i moderní stroje v hodnotě až několika milionů korun.


Čerpací stanice SHELL přivezou na Legendy závodní formule 1 - Ferrari SF1000, se kterou závodil mistr světa Sebastian Vettel a Charles Leclerc. V sekci SHELL Areny budę pro vás připraven aktivní program: autodráhy, simulátory, hry pro děti, občerstvení.


Legendy využijí někteří dovozci k prezentaci svých novinek. Například v Pavilonu Anglické noblesy budete moci vidět v premiéře elektrický Rolls – Royce Spectre.


Aston Martin je dlouholetý účastník světových i evropských šampionátů v kategoriích GT4 i GT3. Vystavená poslední generace Aston Martin Vantage AMR GT4 je mnohonásobným vítězem závodů v kategorii GT4 a drží titul mistra British GT GT4 z roku 2019 a 2020, je vítězem Michelin Pilot Challenge v r. 2020 a 2022.V roce 2024 se na závodních tratích objeví nový Vantage GT4 na bázi nejnovější generace kupé Vantage.


Na českých okruzích jej lze vidět díky spolupráci majitele vystaveného vozu a dlouholetého fanouška britských vozů s brněnským Šenkýř Motorsport.


Jaguar Land Rover SVO, divize pro vývoj a výrobu speciálních projektů, postavila dva vozy Jaguar F-Type SVO GT4 ve spolupráci s Invictus Games Racing – společného projektu nadace pro podporu zraněných a nemocných vojáků Invictus Game Foundation a Jamese Holdera, spoluzakladatele oděvní značky Superdry. V letech 2018 a 2019 se tyto vozy pravidelně zúčastňovaly British GT Championship, v roce 2019 dojel jeden z těchto vozů na druhé pozici v kategorii GT4 Pro-Am ve Spa-Francorchamps.
V roce 2020 byly oba unikátní vozy vydraženy a díky nadšení českého sběratele se dostaly do České republiky, kde se aktivně zúčastňují za podpory Šenkýř Motorsport okruhových akcí.


Ve venkovní prezentaci nebudou chybět ani letos obytné vozy a karavany. Vystavuje přes dvacet společností, které se zabývají touto krásnou činností a věříme, že vám přinesou krásné prezentace, zážitky, informace a inspirace.


V sobotu bude otevřeno od 9 do 20 hodin, v neděli od 9. do 17 hodin. Tak se nezapomeňte zastavit.Více aktuálních informací se dozvíte na www.legendy.cz


JL
14.5.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar