Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Motoristická slavnost LEGENDY již o víkendu

Ve dnech 10. – 11. června proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Na rozloze 64 hektarů budou moci návštěvníci spatřit opět přes jeden tisíc exponátů od těch historických, až po současné. Automobilky nebo významní prodejci značek zde odprezentují své novinky a návštěvníci tak mohou vidět vývoj automobilů a motocyklů v oblasti designu, technologie a řemeslného zpracování.50. VÝROČÍ MERCEDES-AMG

Čtvrtý ročník, jehož hlavním tématem je italský design, bude výjimečný také oslavou 50. výročí založení značky AMG, která se stala součástí koncernu Daimler. Proto nebudou chybět vozy, které tuto bohatou historii symbolizují. Horkými novinkami expozice Mercedes-AMG na letošní výstavě LEGENDY budou sportovní modely AMG GT R a GT C Roadster.


Mercedes-AMG GT R

Tento sportovní vůz byl představen v polovině loňského roku na britském okruhu v Brooklands za účasti Lewise Hamiltona, několikanásobného mistra světa F1. Dvojicí dmychadel přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,0 l rozhodně zaujme svým výkonem 585 k a točivým momentem 700 Nm. Zajímavostí je systém aktivního natáčení zadních kol a maximální rychlost 318 km/h.


Mercedes-AMG GT C Roadster

Novinka z loňského pařížského autosalonu bude mít výstavní premiéru právě na slavnosti LEGENDY. Model GT C Roadster vyplňuje mezeru mezi verzemi GT S a GT R a v počátku se dodává exkluzivně jako speciální model „Edition 50“. Kabriolet je rovněž osazen známým přeplňovaným zážehovým motorem 4,0l V8 Biturbo, jehož výkon je pro GT C Roadster na hranici 557 k. Dynamiku vyjadřuje i točivý moment 680 Nm a vše podtrhuje maximální rychlost 316 km/h.DALŠÍ HVĚZDY TŘÍDY SUPERSPORT


Vedle těchto supersportů představí LEGENDY ve stejné kategorii ještě další klenoty současného automobilového světa.

Lamborghini Centenario, Ferrari F12tdf, McLaren 570S a 675LT
Po celosvětovém debutu na Mezinárodním autosalonu v New Yorku v dubnu 2015 představuje modelová řada 570S vstup McLarenu na trh luxusních sportovních vozů, které demonstrují kombinací závodních technologií s vysokým výkonem v kompaktním balení. Výkon zážehového motoru 3,8l V8 Twin turbo s hodnotou 570 k je toho jasným důkazem.

Prezentaci domácí automobilové značky Škoda bude dominovat několik modelů. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se v české výstavní premiéře s modelem Octavia RS 245, který je nejsilnější verzí této úspěšné modelové řady díky dvoulitrovému zážehovému motoru s výkonem 245 k a točivým momentem 370 Nm. Novinka mladoboleslavské značky dosáhne maximální rychlosti 250 km/h a zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,6 s. V expozici nebude chybět ani nedávno představený model Kodiaq ve dvou zcela nových verzích.

Odkaz slavnosti LEGENDY bude akcentovat také speciální expozice, která připomene 8 podob modelu Octavia, tedy úplně všech generací vozů tohoto jména, a to od roku 1959 až do současné doby. Doslova „lahůdkou“ výstavní expozice PIA CZ bude Škoda Superb SportLine v mimořádně atraktivním zlato-zeleném barevném odstínu s názvem Dragon Skin.


LAMBORGHINI CENTENARIO V PREMIÉŘE


Velkou pozornost si určitě zaslouží také prezentace italské značky Lamborghini, a to především díky české výstavní premiéře modelu Centenario. Tento supersport, kterého bylo vyrobeno jen 40 kusů, bude dovezen přímo z italského výrobního závodu Lamborghini v Sant´Agata Bolognese. Dalším vystaveným klenotem této značky ve třídě supersport bude model Aventador S, představený v letošním roce.

Milovnící historických vozů se mohou těšit na detailní seznámení s vozem Lamborghini Miura, který se vyráběl v letech 1966 až 1972 a byl v podstatě prvním supersportem této legendární italské značky.


VYJÍMEČNOST DALŠÍCH EXPONÁTŮ


Značka Porsche přiveze na slavnost svoji kompletní modelovou řadu, podobně jako Audi. Výrobce luxusních vozů Bentley budou zastupovat modely Continental GT Supersports, dosud nejsilnější a nejrychlejší produkční model s dvanáctiválcem 6,0l o výkonu přes 700 k a také Bentayga Diesel, luxusní SUV v naftové verzi.

Zpestřením výstavní expozice Porsche Inter Auto CZ na letošní motoristické slavnosti LEGENDY bude také unikátní závodní vůz Audi Sport Quattro S1 závodního jezdce Petra Žáčka. Jeho úspěšná kariéra se váže především k automobilovým závodům do vrchu.

Další významný partner slavnosti LEGENDY, společnost Subaru ČR, připomene návštěvníkům 20. výročí úspěšného modelu Forester a ukáže tento vůz ve všech generacích. Hvězdou slavnosti bude ikona automobilových soutěží v civilní verzi – Subaru Impreza WRX STi. Navíc právě Subaru nabídne návštěvníkům unikátní přírodní kino, které umožní pohled do života této japonské značky.


Celková hodnota vystavených exponátů na letošní motoristické slavnosti LEGENDY přesáhne jednu miliardu korun. Fanoušci motoristické slavnosti LEGENDY si mohou zdarma stáhnout do svých chytrých telefonů mobilní aplikaci, která je textovým i obrazovým průvodcem letošního ročníku.

V sobotu je otevřeno od 9 do 20 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Bohaté občerstvení zajištěno. Závodní automobily včetně Audi Sport Quattro S1 nebo dakarských speciálů uvidíte i na uzavřeném úseku tratě. Ani letos nechybí trialová sekce, novinkou je motokrosová trať. A na konec dodejme, že novinky vystaví pětadvacet značek. Takže vlastně autosalon pod širým nebem. Děti do 150 centimetrů mají vstup zdarma. Každý si na Legendách najde to svoje.PR + JL 7.6.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar