Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Motocykl Praha se těší zájmu veřejnosti

Dnes byla v Praze Letňanech zahájena výstava MOTOCYKL, která se koná jednou za dva roky. A hned první den bylo vidět, že jednostopá vozidla a příslušenství stále přitahuje zájem veřejnosti. Jakmile se v 9 hodin otevřelo, tak do výstavních hal proudily davy návštěvníků.

Tradičně největšího zájmu se těší Honda, jejíž motocykly prakticky všech kategorií byly v neustálém obležení. Nechyběly novinky XL 750 Transalp, CL 500 nebo nový Hornet. Naopak skromnější stánek měla Suzuki, ale chyběly například Yamaha, BMW, Kawasaki, Aprilia nebo Ducati. Velice pěknou expozici připravilo zastoupení značky Triumph, Royal Enfield a samozřejmě Harley Davidson, který letos slaví 120 let od svého vzniku.Zájem budily i znovuzrozené motocykly Jawa několika provede, jako třeba 350 OHC Sport, 350 OHC, 350 Yezdi Adventure atd. Podpořit svou oblíbenou značku přijde i zpěvák Kamil Střihavka.Segway Powesports CZ představuje kompletní modelovou řadu ATV / UTV / SSV Segway, včetně užitkových modelů Snarler AT6 nebo pracovního UTV Fugleman UT10 s inovativní technologií Smart Commanding System. Na stánku bude vystavená i výkonná sportovní side-by-side Villain SX10 a kompletní nabídka originálního příslušenství.


Rozsáhlou expozici připravila značka CFMOTO, která se v roce 2022 stala čtvrtou nejprodávanější značkou v oblastí motocyklů u nás. Vystavena je kompletní modelová řada značky Brixton nebo skútrů Lambretta.Součástí veletrhu je expozice custom staveb a přestaveb Bohemian Custom Motorcycles. Jde o mezinárodní výstavou upravených, radikálně přestavěných, či zakázkově postavených motocyklů, jednostopých speciálů a unikátů - "motocyklových customů". Na letňanském výstavišti v hale č. 5 máte možnost vidět pouze takové stroje, jejichž jedinečný design i technika ohromí nejen motorkáře. Motocykly se představí v celkem deseti kategoriích. Od radikální customy postavené od základu a poháněné extrémními motory, jejichž parametry nejsou nijak omezeny až po méně, či více upravené skútry a mopedy.Na veletrhu bude také předán prvnímu majiteli motocykl české značky, Bohmerland 21, kterou oživila 3D Tiskárna Turnov.A čeká vás tady i jedno překvapení v podobě česko-slovenského městského vozu Patak Roadster. Jeho popis přineseme.


V programu veletrhu vystoupí významné osobnosti motosportu, stavitelů custom motocyklů a cestovatelů v jedné stopě. Venkovní prostory zaplní sportovci se svými ukázkami na motocyklech a čtyřkolkách. Například Adam Peschel a jeho Special Brothers Team nebo Martin Krátký se svým kaskadérským vystoupením.


Výstava MOTOCYKL je otevřena do neděle od 9 do 19 hodin (v neděli do 17 hodin)
JL 2.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar