Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mitsubishi Outlander PHEV se prodává nejvíce

Mitsubishi oznámilo, že Outlander PHEV byl v roce 2020 nejprodávanějším plug-in hybridním SUV na evropském trhu. Prodalo s 26 673 těchto vozů, čímž se Outlander PHEV stal druhým nejprodávanějším plug-in hybridem napříč všemi automobilovými segmenty.

OUTLANDER PHEV byl uveden na trh v roce 2013 a dnes se prodává ve více než 60 zemích; v prosinci 2020 dosáhly úhrnné celosvětové prodeje tohoto modelu 270 tisíc vozů.

Rovněž se zasazujeme přispívat k rozvoji udržitelné společnosti prostřednictvím našeho cíle pro rok 2030 – zvýšení podílu elektrifikovaných vozidel v celkových prodejích na 50 procent, a to nejen plug-in hybridů, ale i čistých elektromobilů a hybridních elektromobilů.“

OUTLANDER PHEV je možné standardně používat jako elektromobil, který se při cestování na delší vzdálenosti chová jako hybridní vozidlo, kdy majitel využívá spalovací motor bez starostí s nabíjením. Pohon 4WD na bázi dvou elektromotorů v kombinaci se systémem S-AWC (Super-All Wheel Control) zprostředkuje bezpečnou ovladatelnost bez ohledu na klimatické podmínky nebo stav vozovky.

Dvě palubní zásuvky o výkonu až 1500 W mohou energií z trakční baterie napájet elektronická zařízení a spotřebiče při pobytu venku a poslouží též jako spolehlivý zdroj elektřiny v nouzových situacích. Jelikož si OUTLANDER PHEV dokáže produkovat vlastní elektřinu, po úplném nabití a natankování může přes instalaci V2H (Vehicle-to-Home) zajistit dost energie pro typickou domácnost po dobu až 10 dnů.Mitsubishi 3.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar