Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mistr světa Kopecký s Pozlacenou fabií v Europarku

Ve středu 19. prosince 2018 se od 16 hodin uskuteční v prostorách knihkupectví Luxor v OC Europark v Praze-Štěrboholích křest nové knihy Pozlacená fabia. Zúčastní se ho jak autor Petr Dufek, tak její hlavní protagonista, úřadující mistr světa v rallye Jan Kopecký.

Čeští rallyoví fanoušci měli letos velký důvod k radosti. Jan Kopecký korunoval svoji dlouhou a úspěšnou kariéru ziskem titulu mistra světa v automobilových soutěžích v kategorii WRC 2.

Při této příležitosti vychází kniha Petra Dufka Pozlacená Fabia, která přináší životní příběh nejlepšího našeho soutěžáka posledních desetiletí, pevně spojeného se značkou Škoda. Text, na jehož tvorbě se Honza aktivně podílel, sleduje jeho počátky na okruzích, první krůčky na tuzemských rychlostních zkouškách i vrcholné okamžiky. K nim bezesporu patří účast v seriálech WRC a IRC, triumfy v evropském i asijsko-pacifickém šampionátu, suverénní domácí nadvláda včetně ojedinělé série na „barumce“ a pochopitelně také již vzpomenuté prvenství ve WRC 2. Vše je doplněno množstvím akčních fotografií, z nichž některé jsou zveřejněny vůbec poprvé.

Publikace sleduje kariéru nejúspěšnějšího českého soutěžáka všech dob od jejích počátků na motokárách a v rallyekrosu, přes periodu strávenou na okruzích až po jeho účinkování na domácích i zahraničních rychlostních zkouškách. Jan Kopecký svých největších triumfů dosáhl za volantem vozů Škoda Fabia, ať už šlo o specifikace WRC, S2000 nebo R5. Na svém kontě má vyhrané rychlostní zkoušky ve WRC, tituly v evropském i asijsko-pacifickém seriálu a nejnověji i prvenství v klasifikaci světového šampionátu kategorie WRC 2.

Honza vypráví o svých vítězstvích a prohrách, excelentních výkonech i haváriích. Umožňuje čtenáři detailně nahlédnout do zákulisí svého milovaného sportu. Vždyť svoje síly měřil s borci kalibru Loeba, Solberga či Ogiera. S rallye objel celou zeměkouli a podíval se do i mnohdy velmi exotických destinací. Obsahem tak není jen líčení samotného průběhu jednotlivých klání, ale i spousty dalších momentů a detailů, na nichž ovšem nesmírně záleží.

Životní příběh továrního jezdce týmu Škoda Motorsport je ilustrován množstvím atraktivních fotografií, z nichž některé jsou zveřejněny vůbec poprvé. Nechybějí ani zajímavé statistické údaje.

Křest knihy je spojen s autogramiádou a zájemci si Pozlacenou fabii budou moci přímo na místě zakoupit.


PR 16.12.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar