Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mirek Šimonek bohužel prohrál nejtěžší závod

Včera, v pondělí 26. července přišla z Lobče ta nejsmutnější zpráva, které jsme se všichni báli. Vzácný pán, kamarád, věčně dobře naladěný Ing.Jaromír Mirek Šimonek nás dva dny po svých 76. narozeninách opustil.

Před jedenácti lety svolil pan Jaromír Šimonek své dceři Zuzance a jejímu manželovi Tomášovi uspořádat na svém panství Lobeč sraz historických automobilů a motocyklů. Už tehdy vymyslela sestra Tomáše Pavlíka plakát a názvem Veteránské Rojení. Ale nikdo zdaleka netušil, co tím všichni způsobí.


Letos se konal již devatenáctý ročník, ale poprvé bohužel bez „zámeckého pána“ Jaromíra Mirka Šimonka. Zdravotní stav mu již neumožnil se akce zúčastnit. Škoda Felicia s číslem jedna se tak na startu neobjevila a už se neobjeví.


Znali jsme se více než patnáct let, nejen z Veteránského Rojení, tak ze Sosnění, kde pravidelně porážel své soupeře se Škodou Rapid. Ale toho nejtěžšího bohužel neporazil, přestože jsme mu všichni drželi palce a přáli, aby vyhrál. Na některé věci je stále lékařská věda i v 21.století krátká.


Pan Jaromír Šimonek byl pravnukem Josefa Šimonka, presidenta škodových závodů v Plzni a majitele zdejšího panství. Poslední rakouský císař a český král Karel I. jej povýšil do šlechtického stavu a pradědeček Josef Šimonek postupně během první světové války zakoupil hrad Houska, zámky Stránov a Lobeč a přilehlé polnosti a lesy. V roce 1948 byl veškerý majetek rodiny Šimonků znárodněn. V roce 1951 se rodina musela vystěhovat ze zámku v Lobči a přestěhovala se do chaty spisovatele Eduarda Štorcha, který byl s rodinou spřízněn. Maminka Jaromíra Šimonka pracovala v podniku Zelenina. Tatínek nejprve pracoval ve Státních lesích, poté v zemědělství jako traktorista a nakonec jako dělník ve Škodě Mladá Boleslav, kde jeho pradědeček kdysi po fúzi Škody Plzeň a automobilky Laurin & Klement šéfoval.Spojení firem Laurin Klement a Škoda Plzeň mezi Václavem Laurinem a Josefem Šimonkem, bylo podepsáno 20. července 1925 na zámku Lobeč.


Jaromír Šimonek nesměl studovat Střední průmyslovou školu v Mladé Boleslavi, a vyučil se v oboru pěstitel-chovatel. Potom si udělal nástavbu na oboru mechanizace a následně pokračoval ve studiu stejného oboru na Vysoké škole zemědělské v pražském Suchdole. Po promoci pracoval ve Škodě Mladá Boleslav. Po sametové revoluci rodina Šimonků úspěšně zažádala o navrácení zabaveného majetku.Mirku, nikdy na Tebe nezapomeneme a v našich srdcích zůstaneš stále a všechny další akce „pojedeš“ s námi.J.Lasík 27.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar