Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Michal Prokop opět v barvách značky SEAT

SEAT a Michal Prokop společně vstupují do čtvrtého roku dosud velmi úspěšné spolupráce. Spolehlivým členem Prokopova týmu bude opět vůz španělské značky SEAT.

Na cestách za medailemi z nejprestižnějších závodů najezdí Prokop po celém světě ročně až padesát tisíc kilometrů a díky spolupráci se značkou SEAT může cestovat v pohodlném a prostorném modelu Alhambra. Dynamický vůz vyhovuje závodníkovu založení i jeho praktickým potřebám: „Už mám čtvrtou a pro moje cestování po celé Evropě je auto ideální. Prostorné, pohodlné i rychlé, když je třeba. Srovnám do ní v pohodě několik kol i materiál,“ říká Michal Prokop. „Měl jsem možnost postupně vyzkoušet snad všechny modely SEAT a vždy jsem se v nich našel přesně to, co jsem očekával. Jsem závodník, takže svým charakterem je mi asi nejblíže sportovně laděný Leon, ale závodění znamená neustálé převážení nějakého materiálu a cestování na trénink či za sponzory i mimo hlavní sezonu a v tom jsem se už několikrát mohl spolehnout na Toledo. Čerstvou lahůdkou je atraktivní prototyp Altea Freetrack, v tom bych se jednou moc rád svezl“
Spokojenost vládne i na straně sponzora. „Loni jsme s obdivem sledovali Michalovu cestu od vítězství k vítězství a věříme, že se i v roce 2007 budeme radovat z řady medailí“, těší se Petr Táborský, vedoucí českého zastoupení značky SEAT a dodává: „Michal nikdy nebyl jen lokálním hrdinou, získal si skvělé renomé po celém světě.“ Čerstvě šestadvacetiletý profesionální cyklista Michal Prokop věnoval bikrosu a fourcrossu celý život a svými fantastickými výkony ohromuje svět týden co týden. Ve fourcrossu nemůže získat více, tituly mistra světa, mistra Evropa a vítěze Světového poháru bude již „jen“ obhajovat. Dalším a největším cílem vrcholem kariéry se stala premiéra BMX v programu Olympijských her 2008 v Pekingu.
Loňský rok byl pro Michala Prokopa skutečně mimořádně úspěšným. Na mistrovství světa na Novém Zélandu získal druhý titul, podruhé se stal vítězem Světového poháru a druhé zlato vybojoval v prestižní sérii The King of the Mountain. Mimořádným úspěchem je účast ve finále mistrovství světa v bikrosu a celkové druhé místo ve Světovém poháru v BMX Supercross. Další cíl vidí jasně před sebou: „Vyjet tolik bodů, abych se na olympiádu nominoval, a z Pekingu přivézt nějakou placku!“ Díky titulu mistra světa na Novém Zélandu a vítězství ve světovém poháru byl Michal Prokop korunován Králem české cyklistiky 2006.

PL, 16.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar