Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Metalex pokřtil novou knihu

Na Racing Expo byla v pátek odpoledne pokřtěna nová publikace s názvem Metalex – Půl století v zajetí rychlosti, vydaná u příležitosti 50 let Metalexu. Autor Marcel Gause a fotograf David Brázda představují automobily a motocykly zcela jiným způsobem, než jsme zvyklí.

Na 160 stranách najdete 22 automobilů a dva motocykly nikoliv z historického hlediska, ale tak je současní majitelé zrenovovali, případně s nimi dnes závodí.

První kapitola patří pochopitelně legendární formuli MTX 1-01, která vlastně započala dlouholetou tradici výroby závodních speciálů. Následuje MTX Škoda Buggy, modernější MTX 1-02 Easter, MTX 1-03, nemůže chybět první československý spider MTX 2-01, který si pamatuje s Karlem Jílkem za volantem. Ale také Spider Kavalier s nímž jezdil Miran Velkoborský.
Metalex nevyráběl jen formule, ale i soutěžní automobily, především VAZ 2103 MTX nebo Lada VFTS skupiny B, či MTX 160 RS s karosérií Škoda Garde na podvozku Lada.

Jak se říká, nejlepší na konec. Tatra V8 MTX z pera designéra Václava Krále. Skvost českého designu stále krásný i po takřka dvaceti lezech letech.

Někdo bude třeba zklamaný, že kniha nepojednává o historii Metalexu (k tomu slouží METALEX - Český výrobce závodních automobilů a motocyklů), ale nápad představit automobily malého českého výrobce netradičním způsobem se nám hodně zamlouvá. Velice dobrý nápad, který potěší každého, kdo pamatuje závodní automobily MTX.

Křtu se zúčastnili mj. zakladatelé firmy ing.Petr Bold a Karel Jílek.

Knihu můžete zakoupit na stánku Metalexu na výstavě Racing Expo nebo na adrese MTX Dělnická 213/12 Praha 7 nebo na www.mtx.cz



JL
8.11.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar