Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Maserati MC20 - Nejkrásnější supervůz roku 2021

Dnes večer proběhlo online slavnostní udělování cen v rámci Festival Automobile International a Maserati mělo tu čest umístit se mezi oceněnými. Nedávno představený vůz MC20, který měl premiéru v loňském září na MMXX mezinárodní přehlídce v Modeně, obdržel cenu za „nejkrásnější supervůz roku 2021“.

V MC20 se snoubí elegance se sportovním duchem a osobností, jeho styl je mistrovským dílem oslavujícím novou éru značky s trojzubcem. Vůz MC20, zkonstruovaný v turínském Centro Stile Maserati, znamená návrat značky Maserati do segmentu supersportů s vozem kombinujícím úchvatné výkony, průlomové technologie a odvážná technická řešení.

MC20 je model, který se vyznačuje jedinečným italským charakterem. Vkusný koncept čistých tvarů, prostý stylistických excesů: nadčasový design, kterým byl znakem vozů Maserati ve všech dobách.

Přirozená elegance a čistota jeho linií zdůrazňuje charakter naprosté sportovní výjimečnosti: horní část vozu je sochařským dílem, zatímco část spodní v sobě koncentruje ryzí technologii.

Design dosahuje dokonalé rovnováhy mezi protiklady, je ideální kombinací umění a techniky, která v sobě slučuje jedinečné ruční řemeslné zpracování s absolutní přesností nejpokročilejších výrobních procesů.

Vývoj MC20 je dílem Maserati Innovation Lab a vůz je vyráběn v historickém závodě v Modeně, takže je 100% italský.

Nejcharakterističtějším znakem tohoto nového supersportu jsou jeho výjimečné motýlí dveře, které jsou nejen esteticky úchvatné, ale zároveň usnadňují řidiči i pasažérovi vstup do vozu i výstup z něj. Jde o první Maserati s vertikálně uspořádanými čelními světly: což je skutečná revoluce v kritériích designu značky. Výrazné jsou i široké a nízké zadní sdružené lampy v horizontálním uspořádání.

Znamenitý vzhled MC20 v sobě skrývá nekompromisně sportovní duši díky novému motoru V6 Nettuno s výkonem 630 kl, který vozu dává zrychlení 0-100 km/h za méně než 2,9 s a maximální rychlost přes 325 km/h: motor, obsahující patentované technologie, je 100% vytvořený, zkonstruovaný a postavený společností Maserati.PR 27.1.2021


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar