Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Marc Gene představil paliva Shell V-Power

Testovací jezdec týmu Scuderia Ferrari G1, Marc Gené, zavítal na brněnský Automotodrom, aby představil vylepšená paliva Shell V-Power. Zároveň odstartoval sérii oslav, které Shell plánuje společně s Ferrari v rámci 60. výročí vzájemného partnerství

V dopoledních hodinách se zúčastnil tiskové konference a odpoledne předvedl na Masarykově okruhu exhibiční jízdu v novém Ferrari Challenge na vylepšený Shell V-Power Racing, který podle jeho slov dodává motoru maximální sílu a výkon. Brněnský okruh si vyzkoušel vůbec poprvé, přičemž diváci mohli spatřit i další vozy Ferrari. Program akce doplňovala výstava, mapující 60 let společnosti Shell ve světě F1 a také demonstrace nových paliv Shell V-Power prováděná techniky Shell Global Solutions. Přítomen byl rovněž Mike Evans, technický manažer paliv pro Ferrari.

Kdo je Marc Gené

Marc se narodil 29. března 1974 ve španělském Sabadellu a závodit začal v roce 1987, stejně jako řada jeho soupeřů na motokárách. V letech 1994 a 1995 startoval v britském šampionátu F3, v následující sezóně vyhrál Zlatý pohár FISA, v roce 1979 bojoval v mezinárodním mistrovství F3000 a o dva roky později debutoval v týmu Minardi. V letech 2001 až 2004 získal angažmá testovacího jezdce týmu BMW-Williams, a nastoupil také do tří Velkých cen. Od listopadu 2004 působí jako testovací jezdec v Maranellu.

Shell V-Power a Shell V-Power Racing

Letošní rok je pro společnost Shell ve znamení velkých oslav. Před 60 lety se stala partnerem společnosti Ferrari a jejich spolupráce vedla k jednomu z nejúspěšnějších technických partnerství v historii motorsportu. Vylepšením paliv Shell V-Power a Shell V-Power Racing o nové aditivum a nabídkou exkluzivní sbírky 24 karet Shell V-Power dává společnost Shell svým zákazníkům důvod, proč se k oslavám připojit.
Technická spolupráce společností Shell a Ferrari začala již ve 30. letech minulého století. Přestože byly v té době v Itálii na trhu i jiné značky, Enzo Ferrari dal přednost Shellu, který mu poskytl nejlepší technologii, jež byla momentálně k dispozici. Paliva a maziva Shell se od počátku podílela na úspěchu Ferrari hlavně díky tomu, že byla vyvinuta speciálně pro extrémní podmínky. Enzo Ferrari později ocenil spolupráci slovcy: „Lidé z Shellu si vždy byli vědomi významu zkušeností získaných v motoristických závodech, a to je důvod, proč se tato společnost dostala až na samý vrchol technologického vývoje.“
Ferrari se za technické podpory Shellu zúčastnilo 395 závodů F1, z nichž 136 vyhrálo. Během spolupráce a díky kvalitě paliv Shell společně vybojovaly 11 titulů mistra světa a 8 pohárů konstruktérů, zavedený až v roce 1958. Kdyby se o něj bojovalo již od začátků F1, patřilo by této dvojici dalších pět titulů.
Úspěšné partnerství Shellu a Ferrari vedlo také k vývoji paliv Shell V-Power a Shell V-Power Racing. Na základě znalostí a zkušeností specialistů společnosti Shell, kteří se spolu s inženýry a techniky Ferrari podíleli na rozvoji závodního paliva, vzniklo palivo Shell V-Power běžně dostupné na čerpacích stanicích.
Shell V-Power je palivem, které čistí motor vozidla během jízdy - pomáhá odstraňovat nečistoty na ventilech, čímž zajišťuje optimální fungování vstřikovacích palivových trysek. Vylepšené složení Shell V-Power obsahuje aditivum používané v závodním palivu F1, má vyšší čisticí schopnost a obsahuje unikátní technologii společnosti Shell FMT, snižující třecí ztráty motoru. Stejnou technologii používal tým Ferrari formule 1 v roce 2006. Složení běžného paliva Shell V-Power je nyní shodné se závodním palivem, jež podléhá kontrole FIA.
Na oslavu spolupráce s Ferrari připravila společnost Shell pro své zákazníky sbírku 24 karet Shell V-Power s obrázky klasických vozů Ferrari včetně technických specifikací a informací o úspěších v závodech F1. Balíčky se sběratelskými kartami mohou získat všichni řidiči, kteří mezi 16. dubnem a 30. červnem 2007 natankují u čerpací stanice Shell 30 litrů paliv Shell V-Power, Shell V-Power Racing či Shell V-Power Diesel nebo si zakoupí motorový olej Shell Helix (Ultra, Plus nebo Super). Vášniví hráči i sběratelé zajímavostí ze světa formule 1 ocení využití karet při karetní hře nebo s pomocí soutěžního kódu uvedeného na jedné z karet v balíčku mohou soutěžit o Den na závodní dráze s Ferrari.

PL, 27.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar