Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Majitelé vozů Porsche míří do Sosnové

Více než dvacet let si Porsche Classic Club ČR začátkem září pravidelně připomíná narozeniny automobilového konstruktéra profesora Ferdinanda Porsche, který se narodil 3. září 1875 ve Vratislavicích nad Nisou u Liberce.

 

V roce 2000 se Porsche Classic Club účastnil osazení pamětní desky na jeho rodném domě, kde má od roku 2003 také klub své sídlo. Jako jediný Porsche klub na světě sídlí právě ve stejném domě, kde se kdysi zakladatel slavné značky sportovních automobilů narodil.

Ačkoliv na počátku byly srazy automobilů Porsche u nás jen skromným setkáním hrstky příznivců těchto vozů, v posledních letech se účast vozidel počítá na desítky. Vloni se do Vratislavic sjelo na devadesát sportovních automobilů.

Letos se uskuteční Setkání automobilů Porsche jako oslava 131. narozenin Ferdinada Porsche. První vozy se začnou do areálu pivovaru ve Vratislavicích, mj. sídla Automuzea, sjíždět už v pátek 1. září. K večeru pak podniknou oblíbený výjezd na Ještěd.

Na sobotu je připraven na Autodromu Sosnová zajímavý sportovní Porsche den. Po desáté hodině sem zavítají majitelé vozů Porsche nejen z Čech, ale také ze zahraničí. Během dne se uskuteční nejen výstava vozidel, ale také ukázky a testy jednotlivých vozů na závodní dráze. Ke shlédnutí budou jak historické vozy ze 60. let, tak modely takřka současné. Pořadatelé očekávají, že by účast mohla překonat hranici sta automobilů.

V neděli 3. září dopoledne, v den výročí narozenin, se účastníci vrátí do Vratislavic, kde položí květiny na hrobku rodiny Porsche a zastaví se také u rodného domu.

 

JL, 30.8.2006

 

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar