Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

MG4 získal pět hvězd EuroNCAP

Společnost MG Motor Europe oznámila, že její nový plně elektrický hatchback MG4 dosáhl maximálního pětihvězdičkového hodnocení bezpečnosti Euro NCAP. Pětihvězdičkové skóre bylo uděleno celé modelové řadě MG4

V rámci přísného testovacího procesu – který testuje bezpečnost dětí a dospělých cestujících, ochranu zranitelných účastníků silničního provozu a asistenční funkce pro bezpečnost vozu – udělila společnost Euro NCAP pět hvězdiček všem aktuálním specifikacím MG4.


Všechny verze MG4 jsou vybaveny systémem MG Pilot, komplexním balíčkem bezpečnostního vybavení navrženým tak, aby nabízel další stupeň ochrany. Asistenty pro řidiče včetně aktivního nouzového brzdění, adaptivního tempomatu, asistenta udržování v jízdním pruhu a systému Driver Attention Alert jsou součástí standardní výbavy celé řady. Inteligentní asistent dálkových světel a asistent omezení rychlosti jsou také součástí jednoduchého a intuitivního balíčku bezpečnostních prvků, které chrání cestující a ostatní účastníky silničního provozu.


Pětihvězdičkové skóre Euro NCAP také znamená první výsledek testu pro celou modulární platformu MG (MSP) – novou, adaptabilní architekturu vozidel navrženou tak, aby podpořila příští generaci vozů MG v celé Evropě.


Od roku 1997 je evropský program hodnocení nových vozů měřítkem pro bezpečnost nových vozidel prodávaných v Evropě – pomáhá zákazníkům činit informovaná rozhodnutí při výběru jejich dalšího vozu. Euro NCAP provádí komplexní, objektivní a nezávislá hodnocení bezpečnosti, která nyní zohledňují standardní asistenční systémy a pasivní bezpečnost.MG 12.12.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar