Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

MG - oslava 100. výročí v Goodwoodu

MG oznámilo, že na oslavu 100. výročí existence této kultovní automobilové značky uvede na Festivalu rychlosti v Goodwoodu 2024 svoji hvězdu v legendární přehlídce „Central Feature“ za podpory společnosti Mastercard.

Středobodem výroční mistrovské plastiky od Gerryho Judaha bude netrpělivě očekávaný roadster MG Cyberster EV, který tak vůbec poprvé zaujme ústřední místo před historickým Goodwood House.

Zcela nový sportovní roadster Cyberster, jehož uvedení a trh je naplánováno na letošní léto, bude důležitým milníkem elektrifikace v proslulé historii značky MG. Vzhledem k ústřednímu postavení tohoto modelu na nejprestižnější motoristické akci světa by se tak mělo jednat o jeden z nejatraktivnějších bodů oslav stého jubilea značky MG ve Velké Británii i jinde.


Komentuje vévoda z Richmondu, zakladatel Festivalu rychlosti: „Po světové premiéře nepřehlédnutelného Cybersteru na Festivalu rychlosti 2023 nás nesmírně těší, že se MG letos na Goodwood vrací stylově oslavit své stoleté výročí prostřednictvím vůbec první expozice ‚Central Feature‘ této značky. Trefně tím vzdává hold prvnímu století existence jednoho nejstarších a nejoblíbenějších britských výrobců, který je s Goodwoodem již dlouho pevně svázán.

V letech 1948–1966 byly vozy MG na tomto okruhu takřka všudypřítomné, a ještě předtím můj dědeček ve 30. letech vedl tým MG, který v roce 1931 vyhrál slavný závod Dvakrát dvanáct hodin v Brooklands. Byl okouzlen nízkou hmotností, jednoduchostí a promyšlenou konstrukcí těchto vozů – což jsou charakteristiky, kterých se tato značka drží dodnes. Stoletá historie MG ve spojení s jejich nepolevujícím tlakem na inovace dokonale ladí s letošním tématem ‚Horseless to Hybrid, které poukazuje na technologický pokrok a sílu formující motoristický sport během posledních více než 130 let.“


Před sto lety MG průkopnicky stvořilo oblíbený sportovní vůz, a tím pomohlo milionům nadšenců z celého světa proměnit své sny ve skutečnost. I dnes se snažíme prosazovat původní vizi nabízet dostupná, pokrokové a mimořádně atraktivní vozy. Důkazem tohoto našeho odhodlání je Cyberster, vysoce výkonný čistě elektrický model se skládací střechou, který, jak doufáme, bude mít stejný vliv jako jeho nesmírně oblíbení předchůdci.

Festival rychlosti je skvělou příležitostí, abychom oslavili naše tradice na domácím trhu, kde se příběh značky MG začal psát, a zároveň dokonalou platformou, na které můžeme ukázat dynamickou budoucnost značky na světové scéně.

Na úvod partnerské spolupráce s Festivalem rychlosti v Goodwoodu se Cyberster před historickým Goodwood House prezentuje po boku jednoho ze svých nejslavnějších předchůdců, krásného modelu 1964 Mk1 MGB Roadster s motorem 1,8 BMC. Oba tyto otevřené sportovní vozy z různých období tak budou na Festivalu rychlosti hrát prominentní roli.

MG se letos také vrací na proslulý závod do vrchu a o něco později před zahájením Festivalu rychlosti značka zveřejní další premiéry plánované na tuto akci.

Další podrobnosti budou zveřejněny před akcí, která se uskuteční v prostorách historické usedlosti Goodwood v jižním Sussexu na jižním pobřeží Anglie v termínu 11.–14. července 2024.


MG 13.3.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar