Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

MAKO CAR dováží litá kola Tomason, GMP, Vossen a Concaver

Společnost MAKO CAR, s. r. o. byla založena před 25 lety a postupem času se vypracovala na výhradního dovozce litých kol renomovaných značek – německého Tomasonu a italského GMP. Na českém trhu zastupuje dále americkou značku Vossen a nejnověji rovněž taiwanského výrobce Concaver.

Litá kola Tomason

Kola německého výrobce přitahují pozornost z každého úhlu pohledu. Mají nezaměnitelný vzhled a precizní zpracování. Jsou vhodné pro tzv. legální tuning, kdy přinášejí maximální efekt na voze za rozumnou cenu. Vyrábějí se od velikosti 17“, takže se dobře hodí na rozličné modely střední a vyšší střední třídy, ale třeba i na Škodu Fabia. V nabídce je v současnosti k dispozici 21 designů kol ve velikosti 17“ až 22“ a v deseti barevných odstínech. Vlajkovou lodí jsou kola Tomason TN1, jež se vyrábějí už 15 let, a přesto se stále dobře prodávají.
Kola GMP - italský design a kvality

Alu kola GMP vyrábí stejnojmenná italská společnost, která pří výrobě klade důraz na líbivý a elegantní design i vysokou kvalitu zpracování a bezpečnost. To potvrzuje certifikace německou zkušebnou TÜV. Ve svém sortimentu, který v současnosti tvoří 28 druhů kol ve velikostech od 16“ do 22“ a deseti barevných odstínech, nabízí GMP tolik oblíbené alternativy originálních kol značek Audi, Mercedes-Benz, BMW, Porsche, ale i Renault, VW a Ford. Proto jsou kola včetně středových krytek přesně vrtaná na originální příslušenství. Nejprodávanějším kolem z nabídky GMP je v současnosti model Gunner pro automobily Audi a Stellar pro vozy Mercedes-Benz.
Kovaná kola Vossen

Americký výrobce litých a kovaných kol Vossen patří k předním a výrobcům kol na světě. Díky široké možnosti individualizace se jeho kola těší obrovské popularitě a aktuálně je to právě Vossen, který v oboru nastoluje trendy a ostatní výrobci jej ve valné většině pouze následují. Luxusní zakázková kola Vossen jsou všechna kovaná, takže extrémně pevná a lehká, a proto vhodná pro nejsilnější verze aut značek od BMW, Mercedes-Benz, Audi až po Ferrari, Lamborghini, ale i Bentley a Rolls-Royce.

Kola Vossen se nabízejí ve stovce designů od velikosti kol 19“ až 24“. Nabízí 48 barevných mutací od matných přes saténové, lesklé, transparentní broušené či leštěné, až po povrchy s hrubou strukturou nebo mramorované. Všechny povrchové úpravy vznikají ruční prací přímo ve vlastní lakovně. I přes doslova nepřeberné množství modelů kovaných kol Vossen v jednodílném i třídílném provedení, je neoblíbenější nová řada kol Hybrid Forged s označením HF. Ty nabízejí vynikající poměr cena/výkon.
Alu kola Concaver

Taiwanský výrobce Concaver vyrábí litá kola pro řidiče, kteří chtějí zdůraznit jedinečnost a dynamiku svého vozu. Hybridní konstrukce kol zaručuje výjimečnou pevnost a lehkost, což stvrzuje získaná TÜV homologace, díky čemuž je zaručena bezpečnost provozu za všech podmínek. Design kol byl navržen tak, aby byly uspokojeny potřeby i toho nejnáročnějšího zákazníka. V závislosti na daném modelu a rozměru kola, lze vybrat z několika možností šířky kola, od klasicky tvarovaného až po velmi extrémní konkávnost disku. S koly Concaver bude dobře vypadat jak pohodlný cestovní vůz, tak exkluzívní supersport. Navíc za velmi přijatelnou cenu.Veškerá povolení a homologace kol

Všechny čtyři značky litých kol mají kompletní schválení Ministerstva dopravy ČR a homologaci německé nebo rakouské zkušebny TÜV. Pro veškerý sortiment vystaví společnost ALUTECHNIK, s. r. o. Typový list, případně na zakázková kola Vossen akceptované Prohlášení autorizovaného dovozce, na jehož základě lze kola zapsat do Osvědčení o registraci vozidla, tedy „velkého“ technického průkazu.

Všechny náležitosti s povolením i zapsáním do příslušných dokumentů zařídí společnost ALUTECHNIK, s.r.o., díky přidružené Technické zkušebně vozidel (TZV), jejímž zástupcem pro schvalování litých kol, pneumatik a podložek je Martin Makovička. K činnosti TZV říká: „V posledním období začali na Stanicích technické kontroly (STK) přísněji zkoumat, zda mají automobily zapsaná alu kola v TP, a to i taková, které jsou na autě již několik let a STK třeba i dvakrát takzvaně prošla. Takovým zákazníkům dohledáme potřebné německé schválení a vystavíme posudek, na jehož základě příslušný úřad kola zapíše do TP.“


PR + JL 22.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar